zpět

Vana v kuchyni? Proč ne.

Když nás před časem oslovila Natálie kvůli zařízení malého bytu v novostavbě, zdálo se, že se bude jednat o běžný projekt. Tedy alespoň do té chvíle, než klientka vyslovila své největší přání – velikou vanu. Koupelna v bytě byla malinkatá, s místem tak akorát na sprchový kout a klientka se chtěla vyhnout větším dispozičním změnám – v tu chvíli se projekt změnil v obrovskou výzvu.

Byt byl malý a vana veliká, vyvstala tedy otázka takřka nerudovská: Kam s ní? Po pečlivém zvážení všech možností jsme zvolili řešení, které je sice trošku netradiční, nicméně pro klientku zcela vyhovující. Nádherná solitérní vana zaujala své místo v srdci obytného prostoru, na pódiu, které rozděluje kuchyni od obývací části prostoru. Natálie tak může při relaxaci ve vaně sledovat oblíbený film v televizi nebo se kochat výhledem na panorama Prahy. Zde je asi na místě zmínit, že se jedná o startovací bydlení pro mladé lidi a že samostatná koupelna se sprchovým koutem zůstala samozřejmě zachována, vana tedy plní opravdu pouze relaxační funkci.

Díky umístění na pódiu jsme do něj šikovně schovali veškeré instalace a nevznikl ani problém při správném vyspádování odpadu. Aby prostor nezačal působit přeplněně, rozjasnili jsme ho pomocí světlých barev a zrcadel. Kuchyni s obývacím pokojem sjednocuje stěna s omyvatelnou stěrkou, která díky své povrchové úpravě řeší odolnost stěny za pracovní deskou i v prostoru kolem vany. Všechny materiály v okolí vany, byly voleny tak, aby byly dostatečně odolné vůči větší vlhkosti a vodě.

Tento byt ale samozřejmě nebyl jen o vaně. Do obytného prostoru bylo nutné umístit ještě pracovní stůl s úložným prostorem pro tiskárnu a další vybavení. Pro zachování vzdušnosti celého interiéru byl pracovní stůl řešen na podpěře z čirého skla a přechází dál v zavěšenou úložnou sestavu skříněk.

Dalším podstatným prvkem v tomto interiéru byla zeleň, která tvoří hlavní dekorační prvek. Krom klasických pokojových rostlin v květináči se i zde objevuje několik netradičních řešení, kterými jsou například osázená lampa nad jídelním stolem, zelený obraz za sedačkou nebo zelená stěna v předsíni, která věrně imituje živé rostliny.

 A abychom zůstali věrní relaxačnímu charakteru celého bytu, nesmíme zapomenout na alfu omegu relaxace – tedy na ložnici. Zde byl kladen důraz především na klid, pohodlí a kvalitní spánek – ten zajišťuje úžasná boxspringová postel. Aby její velikost pocitově nezaplnila celou místnost, kompenzuje ji bronzové zrcadlo, za nímž se ukrývá vestavná skříň s dostatkem úložných prostor.

 

Brunetti design

Vana v kuchyni? Proč ne. Vana v kuchyni? Proč ne. Vana v kuchyni? Proč ne.
Prohlédnout galerii (15)

Podobné projekty