zpět

Jak se vejít do malé koupelny? Těžko, ale jde to

Nejenom v malých panelákových koupelnách svádíme každý den doslova boj o centimetry. Jenže poskládat na malém prostoru věci tak, aby se vešly a současně nepůsobily chaoticky, to chce um a pár fíglů. Které z nich uplatníte vy?

Žádná místnost není nafukovací, natož ta malá, ale s chytrými úložnými prostory do ní dokážete vměstnat vybavení potřebné k očistě i dalším běžným činnostem. Malé koupelny je rovněž vhodné zařídit tak, aby působily větším dojmem alespoň opticky.

Malá skříňka, velký úložný prostor

Ručníky, kosmetické přípravky a další nezbytnosti je zapotřebí někam uložit i v té nejmenší koupelně. Volné prostory nebývají pouze kolem umývadla a dál od něj, ale lidé často zapomínají i na volnou plochu pod umývadlem. Dá se počítat s tím, že na takto malou plochu se vejde opět pouze malá skříňka. Jenže nerozhoduje ani tak její šířka, jako spíš hloubka. Proto hledejte především nábytkové moduly s hlubokými zásuvkami, kam uložíte vše potřebné. V malém prostoru se budou rovněž hodit i zaoblené hrany, které uchrání vaše nohy od nechtěných nárazů a následných modřin.

Jestliže potřebujete koupelnu opticky zvětšit a provzdušnit, vybírejte skříňky v závěsném provedení, které vám současně usnadní i úklid.

Na šířku to nejde? Vyzkoušejte výšku

Na zeď se v minikoupelně leckdy vejde jen umývadlo se zrcadlem. Na skříňku v klasickém rozměru, připevněnou v jeho sousedství, můžete raději zapomenout. Výrobci naštěstí pochopili, že místo „buclatých“ úložných prostor mohou být v určitých případech praktičtější „dlouháni“. Dají se sehnat skříňky ve výškách 1,5 až dokonce téměř dva metry. Pokud zapátráte, určitě objevíte i skříňky rohové, které vám rovněž pomohou účelně využít jinak nezaplněný prostor.

Prádlo na svém místě

Vejít do koupelny a zakopnout o koš na prádlo, případně rovnou o hromadu použitých svršků čekajících na vyprání, to je to poslední, po čem toužíte. Přesto se ale bez úschovy špinavého prádla neobejdete, takže otázka zní, kam s ním. A co takhle do skříňky. Prodávají se koupelnové skříňky, které jsou uzpůsobeny pro zabudování koše na prádlo. Ten je snadno vyjímatelný a dá se tak i případně vyčistit.

Kam s mokrým ručníkem?

Vměstnat do malé koupelny věšák na velké ručníky a osušky může být malý horor, instalovat malý věšáček pro ručníky na ruce, věc takřka nereálná. Jenže ruce si utíráme často, takže se bez malého ručníku neobejdeme. Kam tedy takového pomocníka zavěsit, aby dobře proschnul? Zapomeňte na klasické věšáky a sáhněte po praktickém držáku, který se dá přimontovat například i na bok koupelnového nábytku, díky čemuž opět ušetříte cenné místo.

Dveře jinak

Spoustu místa v koupelně ušetříte výměnou dveří klasických za posuvné. Jestliže se rozhodnete pro posuv do pouzdra, není nutný žádný prostor navíc. Posuv na stěnu zabere jen přibližně 0,1 m2. Jestliže potřebujete dostat do koupelny více světla, zvažte dveře vyrobené z bezpečnostního skla, které krásně odlehčí prostor a působí velmi efektním dojmem. Pro lepší pocit soukromí je možné nechat povrch dveří upravit například pískováním, takže zvenku nebude do koupelny vidět.

Text: Emma Hildová

Foto: Dřevojas, J.A.P.

 

Jak se vejít do malé koupelny? Těžko, ale jde to Jak se vejít do malé koupelny? Těžko, ale jde to Jak se vejít do malé koupelny? Těžko, ale jde to
Prohlédnout galerii (6)

Podobné projekty