zpět

Sušené květiny udělají stejnou parádu jako ty živé

Ponechme si v interiéru i kousek léta s puncem podzimu. Jak to udělat? Jednoduše. Využijme sušené květiny. Ty jsou totiž stále více trendy, neboť se jedná o velmi prostý způsob jak si uchovat darovanou květinu, kterou jen s těžkým srdcem vyhazujeme.

Sušení květin je velmi jednoduchá záležitost, kterou zvládne každý z nás. Stačí květinu vyvěsit na suchém a dobře větratelném místě. Jsou ale i další způsoby - jako například vysoušení pomocí hydroskopických látek, k nimž patří silikagel, jemný písek, borax či kukuřičná mouka. Také můžeme květinu usušit ve váze s malým množstvím vody. Po usušení můžeme vytvořit krásné kytice, které se dají vložit do košíků, džbánů nebo misek. Vytvoříme tak krásnou dekoraci jak do svého bytu, tak i na zahradu. Fantazii se meze nekladou. Tak nevyhazujte růže, které vám už pomalu usychají ve váze, a ponechte si tuto památku na celou zimu. 

 

Christine Pölderlová

Sušené květiny udělají stejnou parádu jako ty živé Sušené květiny udělají stejnou parádu jako ty živé Sušené květiny udělají stejnou parádu jako ty živé
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty