zpět

Hodiny jako módní doplněk vašeho interiéru

V dnešní době si čas obvykle hlídáme pomocí mobilního telefonu. Nástěnné hodiny ale stále neztrácejí na oblibě. Fungují jako praktický i designový doplněk zejména obývacího pokoje.

Při hlubším zamyšlení si uvědomíte, že výběr těch správných nástěnných hodin vám zabere mnohdy více času než výběr postele či sedací soupravy. Je přece důležité, aby se vám na ně dalších několik let hezky koukalo…

Kdy se posunula první ručička?

Málokdo ví, co předcházelo tomu, že si můžeme tento pro nás už běžný ukazatel času pověsit na zeď. Byly to hodiny vodní, přesýpací i sluneční. První hodiny s kolečky, které se dochovaly dodnes, pocházejí z přelomu 13. a 14. století. Nejprve se hodiny používaly pouze na věžích a chyběly jim ručičky. Ty byly přidány na konci 16. století a vteřinové ručičky dokonce až kolem 18. století.

Hodiny a Feng shui

Z pohledu čínského učení jsou hodiny velmi důležitým prvkem. Měly by být dobře viditelné a jejich velikost by měla být úměrná stěně, na které visí. Hodiny musí vždy jít a ukazovat přesný čas. Pokud tomu tak není, může být jejich majitel, jak toto učení říká, „zpomalen či zastaven“. Dbejte tedy na to, aby byly všechny hodiny ve vašem interiéru funkční a ukazovaly stejný čas.

Plastové, kovové nebo dřevěné?

Rozhodli jste se, že povýšíte hodiny na úroveň designového kousku? V dnešní nabídce obchodů najdete hodiny mnoha velikostí, barev, druhů, tvarů i materiálů, a tak je potřeba pečlivě zvážit, jaké si vyberete. Je důležité zvolit takový kousek, který se bude do vašeho interiéru hodit. Hodiny by měly korespondovat se stylem, do kterého svůj interiér ladíte.

Zajímavým trendem jsou samolepicí hodiny, které svojí originalitou okamžitě upoutají pozornost a vy si můžete zvolit velikost a místo, kam je nalepíte. Dřevěné se naopak hodí k chalupářskému stylu nebo ke starožitnému nábytku.

I přesto, že nás někdy děsí, jak moc rychle čas utíká, krásné hodiny by nám tento fakt mohly alespoň trochu odlehčit a zpříjemnit.

 

 

Christine Pölderlová

 

Hodiny jako módní doplněk vašeho interiéru Hodiny jako módní doplněk vašeho interiéru Hodiny jako módní doplněk vašeho interiéru
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty