zpět

Malé proužky, velké pruhy. Popusťte uzdu své fantazii

Pruhy mohou dodat vašemu interiéru ten správný šmrnc. Není to ale úplně jednoduché s nimi správně pracovat. Proto je důležité si před jejich použitím nastudovat pár rad a tipů.

Orientace a šířka pruhů

Pokud jste se rozhodli pro pruhovaný design interiéru, je potřeba si promyslet dvě základní věci. Jak široké pruhy zvolíte a jak budou orientované. Možná si myslíte, že je to jedno, ale opak je pravdou. Šířkou pruhů můžete prostor opticky zmenšit nebo zvětšit, stejně tak jako již zmíněnou orientací. Samozřejmě záleží i na tom, jaká varianta se líbí právě vám. Pokud zvolíte proužky užší, upravovaný prostor se opticky zmenší. Při použití pruhů širších naopak zvětší. Pokud tedy opravdu nezamýšlíte ze svého obývacího pokoje vytvořit opticky dvakrát větší místnost, nedoporučuje se kombinace širokých pruhů s orientací na šířku.

Pruhy a květinové vzory

Možná se teď nad touto poněkud neobvyklou kombinací podivujete, ale vězte, že spojení výrazných pruhů a romantických květin dohromady tvoří skvělou a originální kombinaci. Zvolte na stěnu jemný květinový vzor a doplňte ho pruhovanýmii taburety nebo polštářky. Váš obývací pokoj dostane moderní punc. Při volbě této kombinace je ale důležité zvolit jednoduchý nábytek v jednotné barvě. Abychom místnost nepřeplácali a nechali vyniknout důležité prvky.

Pruhy a kolečka

Ač se ta nezdá, i tato poněkud bláznivá kombinace vypadá velmi dobře a hravě. Určitě je vhodná spíš do dětských pokojů či herny, kde je povoleno kombinovat více vzorů a barev. Pozor ale, aby výsledek nevypadal přeplácaně a chaoticky.

Pruhy na větších kusech nábytku

V tomto případě si volbu velmi důkladně promyslete. Pokud se rozhodnete pro pruhy na větším kusu nábytku, jako je například sedací souprava, je důležité si uvědomit, že se toto rozhodnutí později mnohem hůře mění. Tapetu, či pruhované závěsy můžete vyměnit v podstatě kdykoliv, ale sedací souprava je ta část nábytku, do které investujeme více peněz, a proto bychom ji neradi po pár měsících měnili.

Hlavně opatrně

Na závěr je třeba zmínit, že nic se nemá přehánět - a u pruhů to platí dvojnásob. Barevnější a odvázanější kombinace jsou sice trendy, ale nemusíte si za každou cenu ze svého bytu vytvořit barevný blázinec. Kombinujte s citem a především tak, aby se vám hezky bydlelo. Pruhy jsou sice velmi módní a líbivou záležitostí, ale je obecně známo, že střídmější interiéry vašemu oku lahodí delší dobu. Proto pokud jste konzervativnější a pruhy chcete přesto mít, kombinujte s jednotnou barvou a nechte vyniknout pruhy jen na jedné stěně místnosti anebo pouze v doplňcích.

 

Christine Pölderlová

 

Malé proužky, velké pruhy. Popusťte uzdu své fantazii Malé proužky, velké pruhy. Popusťte uzdu své fantazii Malé proužky, velké pruhy. Popusťte uzdu své fantazii
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty