zpět

Jak nejlépe ubytovat hosty doma v bytě či domě?

Základem dobrého hostitele a ubytování hostů je jistě otázka, kde budou v noci spát? Můžete uvažovat nad širokou škálou způsobů, na čem mohou přenocovat. Samozřejmě záleží také na vašich možnostech - jak finančních, tak prostorových.

Jakých způsobů se dá tedy využít?

-Matrace a druhy
-Nafukovací matrace
-Pěnová matrace
-Gelové matrace
-Zdravotní matrace

Výhody nafukovaček

Nafukovačky nabízí výhodnou cenu, možnost snadného uskladnění a jednoduchou udržovatelnost. Prodávají se pro jednu osobu, ale i dvě. Jednoduše ji nafouknete pomocí pumpičky či samonafukovacího ventilu. Oproti tomu zápornou stránkou může být špatná kvalita spánku. Nemají snímatelný pratelný potah. Na oporu páteře zrovna výrobci také nemysleli a nejsou prodyšné. Ale jako rychlé řešení pro přespaní na jednu noc může být dostačující.

Výhody pěnových matrací

Velké oblibě se těší matrace pěnové. Mají nízkou hmotnost, snadno se přepravují a jejich cena Vás nezrujnuje. Jsou vzdušné a co se vlhkosti týče je velmi dobře odváděna. Nabízí také různou tvrdost a tuhost. Pokud však budeme chtít matraci uskladnit, nejspíš to přinese daleko složitější řešení nežli u té nafukovací. A také samotné položení matrace na zem nebude tak příjemné jako její vložení do rámu postele.

Gelové matrace

Pakliže budeme chtít pro hosty opravdu komfortní spaní je možností využít gelovou matraci či zdravotní. Obě zaručují kvalitní spánek, pohodlí a hygienické vlastnosti. Nevýhody se shodují se zápory matrace pěnové.

Skládací postele

Výhody skládacích postelí jsou poměrně jasné. Rozumná cena, úspora místa a snadné složení či rozložení. Skládací postele nabízí nespočet variant, které můžeme zakoupit. Nabízí poměrně solidní komfort při spaní.

Rozkládací křeslo

Křeslo má dvoje použití a to na spánek v noci a přes den sezení například u televize. Stejně jako u skládací postele ho můžeme snadno rozložit a složit. Ovšem co se týče pohodlí pro spánek, v případě rozkládacího křesla si ho také moc neužijete.

Rozkládací pohovka

Výhodou přesnání na pohovce je to, že nemusíte běžet do obchodu.  Pohovku má dnes v obývacím pokoji téměř každý. Nezabere žádné místo navíc. Rozkládací část však bývá většinou velmi tvrdá. Naopak část, na které se za bílého dne sedí měkká. Ráno tedy host může cítit bolavá záda.

Klasická postel s rámem a rošty

Nachází se ve vašem domě pokoj pro hosty? Pak určitě popřemýšlejte nad koupí klasické plnohodnotné postele. Volba mezi rámem dřevěným, kovovým, či jiným je čistě na Vás. Host se kvalitně vyspí a pokud zvolíte správnou matraci není, co řešit. Cena se samozřejmě pohybuje výše, než-li u matrace nebo rozkládací pohovky. Místo také neušetří. Záleží však na Vašich možnostech.

 

Ať už zvolíte kteroukoliv z těchto variant, nejdůležitějším faktorem ubytování hosta je společně trávený čas a zábava.

Podobné projekty