zpět

Vyzkoušejte boho styl! Život přece fandí barvám...

Patříte k lidem, kterým nic neříká minimalismus a ve svém životě dáváte přednost útulnému interiéru plnému barev a věcí, které mají duši a něco vám připomínají? Pak se seznamte s boho stylem. Ten totiž fandí kreativnímu pojetí života.

Představit boho styl lze celkem snadno. Je to umění kombinovat nezkombinovatelné. Vysvětlit a pochopit, o co v tomto stylu jde, je ale už poněkud složitější. „Boho“ totiž vyžaduje cit a smysl pro detail, osobnost, která ví, co chce, nebojí se vybočit z davu a naplno projevit své „já“. Není totiž jednoduché kombinovat staré a nové, hippie prvky s etno kousky. Máme pro vás sedm základních tipů, jak na to:

Promyšlený chaos

Pro boho interiér je typická spousta barev, zajímavých předmětů, sošek, vzpomínek z cest nebo všelijakých solitérů, které v bytě najdete prakticky všude. Dá se říci, že vyplňují každé volné místo, kout v místnosti, prázdnou stěnu, poličku apod. Na první pohled chaos, který ovšem působí harmonicky. V boho interiéru si budete rozhodně připadat hned při první návštěvě jako doma.

Spousta textilu

Polštářky různých velikostí, vzorů a barev nemají své místo jen na pohovce, ale najdete je i na podlaze, kde spolu s pestrobarevnými koberci vytvářejí útulné místo k sezení. Boho styl sází na detaily, jako jsou střapce, bambulky, provázky. Nechybí plédy navozující útulnou atmosféru domácího krbu.

To jsem „já“

Stoupenci boho stylu ve svém bytě žijí. O tom svědčí rozečtená knížka na stolku v obýváku, všude spousta fotografií, obrázků, poličky jsou plné sbírkových předmětů nebo takových, ke kterým mají vztah.

 Barevné spektrum

Základem barevné harmonie jsou teplé zemité tóny, které mohou doplňovat akcenty v sytých odstínech jako je fuchsiová, petrolejová, tmavě fialová, rubínová, žlutá.

V souladu s přírodou

V boho interiéru najdete převážně přírodní materiály, k nimž patří dřevo, len, bavlna, juta, ratan, kožešiny a peří. To vše doplňuje spousta živých rostlin.

Etno prvky

Boho styl umí kombinovat tradiční prvky různých etnických skupin. Významná je inspirace. Hojně se inspiruje Orientem, gypsy stylem, slovanským i mexickým folklorem nebo indiánskými motivy.

Retro

Ne náhodou působí boho styl lehce omšele. Patina se cení a v typickém boho interiéru najdete starodávný nábytek, ať už ve viktoriánském nebo třeba koloniálním stylu.

 

Text: Emma Hildová

Foto: Bonami

Vyzkoušejte boho styl! Život přece fandí barvám... Vyzkoušejte boho styl! Život přece fandí barvám... Vyzkoušejte boho styl! Život přece fandí barvám...
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty