zpět

Vánoční stromeček v netradičním provedení

Je mnoho dekorací, které ve vašem domově vytvoří útulnou vánoční atmosféru. Toho pravého ducha Vánoc ale pocítíte až s vánočním stromečkem. Proč letos nezkusit moderní a stylovou alternativu? Vánoce nejsou jen svátky klidu, míru a pohody, ale především obdobím, kdy můžete popustit uzdu své kreativitě a vyzdobit dům podle svých představ.

Papírový stromeček

Sežeňte si co největší kousek tvrdého papíru, nejlépe velikosti A0, nebo větší krabici. Vystřihněte trojúhelník tak, aby svým tvarem co nejvíc připomínal stromeček. Dále už záleží na vaší fantazii, jak stromeček ozdobíte. Zkuste dát prostor dětem, aby stromeček namalovaly podle sebe, a teprve na závěr na něj připevněte skutečné ozdoby. Místo řetězu použijte barevné bavlnky. Takový stromeček můžete umístit i do dětského pokoje. Děti budou mít určitě radost - zvlášť, pokud přiložily ruku k dílu. A když jim pod stromečkem zanecháte i něco dobrého, radost se znásobí.

Dřevo v jiné podobě

Možná si říkáte, že stromeček je sám o sobě dřevěný. To máte rozhodně pravdu. Ale pojďme to letos vymyslet trošku jinak. Pořiďte si delší dřevěná prkýnka a skládejte je na sebe tak, aby vytvořily tvar hvězdy. Nezapomeňte k sobě dřívka přilepit či upevnit šroubkem. Kulaté dřevěné prkýnko můžete použít jako podstavec. Na závěr zavěste papírové andělíčky nebo perníčky a máte vyhráno. Se dřevem bude krásně ladit červená barva.

Nálepky jsou trendy

Určitě jste si všimli, že nálepky na zeď jsou opět v kurzu, a to celoročně. Zkuste velkou nálepku ve tvaru vánočního stromečku - určitě tím zaujmete každou návštěvu. Jediné, co potřebujete, je plocha, kam nálepku umístíte.

Chybí vám prostor?

Toužíte po větším vánočním stromečku, ale chybí vám prostor? Zároveň se nebráníte kreativní myšlence? Tak skvěle. Vyberte roh ve vaší místnosti a oblepte ho většími kusy dřeva seříznutými do tvaru stromečku. Výsledek vypadá opravdu báječně.

Tip: Pokud chcete výsledek dotáhnout na vyšší úroveň, místo obyčejných kusů dřeva použijte dřevěné věšáky. Na ty můžete zavěsit i dárečky.

Tak už jste se rozhodli, jestli zvolíte klasiku, či trochu zaexperimentujete? 

 

Christine Pölderlová

Vánoční stromeček v netradičním provedení Vánoční stromeček v netradičním provedení Vánoční stromeček v netradičním provedení
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty