zpět

Zrcadlo, zrcadlo… aneb odraz vašeho krásného já

Bájný Narcis usedal každý den na břehu jezera a kochal se svým odrazem, jež se mu zrcadlil ve vodní hladině. Na rozdíl od něj se většina z nás pohledu do zrcadlu spíš vyhýbá, jak jen může. Pojďme to změnit a pořiďme si domů takové skvosty, které interiéru dodají nejenom nový rozměr, ale i pozitivní energii.

Než se nad zrcadlem zamyslíte jen jako nad lesklou plochou, v níž den co den spatřujete pouze svůj vlastní odraz, zkuste si všimnout i jeho dalších schopností. Možná jich má víc, než si vůbec dokážete představit.

Síla světla

Naleštěných ploch se rozhodně nebojte. Jsou silným nosičem energie a zároveň odrážejí množství světla. Vhodně umístěné zrcadlo ulehčí i vaší peněžence. Zjistíte totiž, že namísto tří nástěnných světel vám postačí pouze jedno. A to přináší značnou úsporu energie.

Zrcadly můžete místnost i opticky zvětšit, a to díky dennímu světlu. Pokud zrcadlo umístíte naproti oknu, uvidíte, že se prostor rázem provzdušní a odlehčí.

Hrátky s prostorem

Touto kapitolou lehce navážeme na to, co již bylo zmíněno. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří disponují velkými prostory, zkuste si je zvětšit sami – opticky. Vymalujte tři stěny světlejším odstínem, čtvrtou tmavším a na ni vhodně umístěte větší zrcadlo. Uvidíte, že tento malý trik dokáže zázraky.

Pokud naopak toužíte po tom, aby interiér působil útulněji a komfortněji, použijte menší a mozaikové typy zrcadel. V nich se budou odrážet kusy nábytku, a tak se prostor opticky zmenší.

Harmonizujte svůj interiér

Existuje hned několik principů, které byste neměli ignorovat, pokud chcete z domova odcházet v dobré náladě a plní energie. V učení feng-shui se zrcadlům připisuje magická, až léčivá moc. Feng-shui také učí, že odraz věcí v zrcadle by neměl být nějak deformovaný, protože poskytuje-li zrcadlo takový obraz, může v místě vznikat problém – hádka, rozmíška, dokonce i rvačka.

Tipy pro byznysmeny

Pokud zrcadlo umístíte tak, aby se váš sejf nebo místo, kam ukládáte peníze, přímo odráželo v jeho naleštěné ploše, údajně si tak zajistíte hojnost bohatství.

Říká se také, že pokládání peněženky k zrcadlu ji nabije tak, že v dalším dni nepocítíte nedostatek.

 

Christine Pölderlová

Zrcadlo, zrcadlo… aneb odraz vašeho krásného já Zrcadlo, zrcadlo… aneb odraz vašeho krásného já Zrcadlo, zrcadlo… aneb odraz vašeho krásného já
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty