zpět

Jak zařídit pokoj pro malou princeznu?

Snad každá holčička touží být princeznou a žít v pohádkovém světě, kde se nosí nádherné šaty a dobro vítězí nad zlem. Kde můžete potkat vílu, skřítka, vodníka nebo prince. Zkuste své malé princezně vytvořit to nejkouzelnější království přímo v jejím dětském pokoji.

Barva jako cukrová vata

Vrátíme-li se k našemu článku o rozdílech mezi ženským a mužským interiérem, jako první jsou v něm ve spojení s něžným pohlavím zmíněny pastelové barvy. To u holčiček začíná už v dětství.  Všechny princezny přece mívají růžové šaty. I přesto, že vám tyto barvy nepřijdou úplně praktické a možná i atraktivní, zkuste to vydržet a udělejte malé princezně radost. Právě ve svém pokojíčku by se měla cítit nejlépe, což může mít velký vliv na její psychiku i výsledky ve škole. V takové malém růžovém království se přece učí mnohem lépe.

Nejněžnější dekorace

Při zařizování takového malého království určitě nezapomínejte na doplňky. Sáhněte po huňatém koberci, na kterém se holčičkám bude příjemně sedět při hraní s panenkami.

Ani výstavka všech panenek není šlápnutím vedle. Holčičky se velmi rády chlubí všemi hračkami, které mají, a zároveň je tak budou mít vždy po ruce.

Na stěny použijte nalepovací doplňky podle přání mladé slečny. Na trhu naleznete nálepky s motivy sluníček, motýlků nebo pohádkových postaviček.

Bílá barva je sázkou na jistotu

Pokud přemýšlíte, jakou barvu nábytku zvolit, určitě neuděláte chybu, vyberete-li bílou. Krásně ladí s barevnými stěnami a prostor pak nepůsobí přeplácaně. Navíc, pokud se rozhodnete pro bílý nábytek, určitě ho bez problému využijete i v budoucnosti, až se z princezny stane slečna a z růžového dětského pokoje „vyroste“. Bílá totiž byla, je a bude moderní. Navíc v kombinaci s růžovou barvou působí opravdu něžně.

Pro malé parádnice

Malé holčičky netouží být jen princeznami, ale také se snaží napodobit svoje maminky, které jsou pro ně vzorem. Oblékají si proto jejich šaty nebo boty, zkrášlují se šminkami a hrají si na dospělé dámy. Nepotlačujte tak její vývoj a pořiďte malé slečně toaletní stolek, kde si bude moci odkládat všechny svoje šperky a vlasové doplňky.

 

Christine Pölderlová

Jak zařídit pokoj pro malou princeznu? Jak zařídit pokoj pro malou princeznu? Jak zařídit pokoj pro malou princeznu?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty