zpět

Bydlete s pejsky čistě a útulně! Máme pro vás několik tipů, jak na to

Svého domácího mazlíčka jistě všichni milujeme a udělali bychom pro něj téměř cokoli. Nicméně k nepříjemným stránkám bydlení s pejskem patří všudypřítomné chlupy, které po něm musíme neustále uklízet. Jak tedy s chlupáči sdílet obydlí a mít přitom doma krásně čisto?

Začněte od podlahy

Psími tlapkami bude samozřejmě namáhaná každá podlaha. Parkety a plovoucí podlaha jsou sice na údržbu méně náročná než koberec, ale pejskovi se po těchto podlahách špatně chodí. Navíc to, že mu podlaha klouže, může mít dopad i na jeho zdraví a ničí se mu záda. Zkuste proto zvolit lino. Vypadá dobře, dobře se i udržuje a pejskovi tolik neklouže. Dávejte ale pozor při jeho výběru – určitě byste měli zvolit typ s nejvyšší třídou zátěže, protože měkčí lina by nemusela bez poškození zvládnout nápor psích drápků.

Ať už ale máte povrch podlahy jakýkoliv, určitě si pořiďte robotický vysavač. Až půjdete s pejskem na procházku, jednoduše ho zapnete a vrátíte se do čistého bytu bez ztráty času luxováním a sebemenší námahy.

Máte pejska v posteli?

Přiznejte se, kdo z vás se při pořízení pejska dušoval, že určitě nedovolí, aby s ním chlupáč spával v posteli? A jak do dopadlo? Jste zásadoví, nebo uplynulo jen pár dní a vy se krčíte v koutku postele a zbytek lůžka okupuje váš mazlíček? Pokud b) je správně, zkuste zvolit nepropustné prostěradlo či chránič matrace. Jak prostěradlo, tak chránič zamezí případnému mechanickému poškození matrace. Na rozdíl od složitého čištění pak chránič jen stáhnete a podle instrukcí jej vyperete.

Dejte sbohem chlupům na oblečení

Sáhněte po sušičce. Možná se vám to nyní zdá jako zbytečná investice, nicméně až budete z filtru tahat množství zachycených chlupů, budete si říkat, že jste ji doma měli mít už dávno. Sušička totiž zbaví oblečení drtivé většiny chlupů, a ještě ponechá prádlo krásně nadýchané. Na ostatní mějte připravené klasické lepicí válečky.

Čistá stěna nemusí být nedostižným snem

Čím větší váš domácí mazlíček je, tím větší zápřah stěny v bytě dostávají. Největší paseku pes nadělá v předsíni, kam si škodolibě schovává finální oklepání po vydatné procházce v dešti. I v okolí pelíšku a misky s vodou a žrádlem jsou stěny vystaveny většímu riziku ušpinění.

Nebojte se, nemusíte se hned vzdávat světlých odstínů stěn. Zkuste jen omyvatelné barvy, které jsou sice o trochu dražší, ale ve finále vám ušetří nemálo peněz. Nátěr totiž nemusíte opakovat každý měsíc. Stačí jen vzít mokrý hadřík a stěnu jednoduše otřít.

Velmi dobrou vychytávkou jsou také vinylové tapety s omyvatelným povrchem. Zvláště v okolí pelíšku je potřeba opravdu kvalitní tapeta, která odolá i psím tlapkám.

 

Christine Pölderlová

Podobné projekty