Prostor a věci, kterými se obklopujeme, ovlivňují náš život více, než si připouštíme. Věřím, že kvalita bydlení značně působí na lidskou psychiku a celkovou životní pohodu. Pojďte tedy bydlet a žít krásněji. Ráda Vám s tímto přáním pomohu.

Preferuji jednoduchý a funkční styl, který jde ruku v ruce s ergonomií. Naslouchám Vám a snažím se do interiéru včlenit Váš osobitý charakter, životní styl či příběh. Nechci, abyste se u sebe doma cítil/-a jako v neosobním katalogu nebo jako v showroomu. Proto Vám nabízím originální řešení prostoru, kde má vše svou funkci a smysl. Ráda do svých návrhů interiérů začleňuji zajímavý nábytkový solitér či umělecký předmět. Ať již navrhuji jakýkoli interiér, musím se s mým návrhem ztotožnit tak, abych toužila ve Vašem novém interiéru sama bydlet :-). Proto nikdy nepředkládám návrh, se kterým nejsem schopna se osobně sžít.

Dávám přednost komplexním zakázkám. Po Vašem odsouhlasení návrhu interiéru Vám nabízím zajištění realizace celé zakázky přes partnerské firmy, případně doporučím osvědčené řemeslníky.

Patřím do generace tzv. Husákových dětí. Vyrůstala jsem na sídlišti plném šedi a nepořádku na veřejných prostranstvích. Logickým vyústěním těchto okolností byl útěk do světa krásných věcí, barev a pořádku. Po dokončení základní umělecké školy (kresba, malba, grafika) a gymnázia jsem se začala více zajímat o interiérový design a navrhla několik prvotin solitérních kusů nábytku. Svůj první interiér jsem navrhla v roce 1997.

Začátkem 90. let minulého století jsem pracovala pro firmu zabývající se nábytkovým kováním a absolvovala několik zahraničních školení (Německo, Nizozemí) souvisejících s navrhováním a výrobou nábytku. V letech 2003 - 2007 jsem pracovala pro jinou nadnárodní společnost, která vyrábí plastové výrobky pro topení, sanitu či velké stavební prvky.

Díky mé vzrůstající touze dozvědět se o interiérovém a produktovém designu něco více jsem se přihlásila ke studiu na soukromé škole zaměřené na interiérový design. Již za doby studia jsem dostala možnost navrhnout několik interiérů, které se realizovaly. Komunikace s klienty a výsledek mé práce byly tedy posledním impulzem k tomu, abych si založila vlastní značku NOVOdesign.

Baví mě se neustále na poli designu vzdělávat. Čtu ráda zahraniční blogy, navštěvuji výstavy a výtvarné kurzy.

 

Hedvika Novotná

interiérový designér

 

Všechny projekty