zpět

Vyrobte si pár skvělých velikonočních dekorací

Vánoce jsou již dávno za námi a za pár týdnů nás čekají svátky velikonoční, které s sebou přinášejí i teplejší počasí a slunce. Už jste přemýšleli nad tím, jakou velikonoční dekoraci letos překvapíte, nebo máte v plánu vytáhnout ze skříně výzdobu loňskou? Zkuste si vyrobit dekoraci sami…

Obyčejné plato od vajíček? Kdepak

Určitě se vám doma kupí všechny ty papírové krabičky od vajíček, které musíte neustále vyhazovat. Zkuste jich pár uchovat a vytvořte z nich báječnou dekoraci. Naplňte je nejenom čistými nenabarvenými vajíčky, ale přidejte i obyčejnou trávu nebo květy, které doma máte. Zkuste zapojit fantazii a vytvořte do obývacího pokoje stylovou dekoraci.

Že je věnec pouze vánoční dekorace?

Velikonoční věnce u nás ještě nejsou tak populární jako věnce vánoční. Zkuste být originální a buďte to právě vy, kdo bude mít velikonoční výzdobu na vstupních dveřích jako první. Uvidíte, jak své okolí zaujmete svou kreativitou.

Stačí mít po ruce lepicí pistoli a dekorace. Samozřejmě nesmí chybět čistý věnec, který zakoupíte v každém obchodě. Vsaďte na jarní barvy jako je žlutá nebo zelená a efekt bude naprosto dokonalý.

Velikonoční vajíčka trochu jinak

Každý nejsme až tak zdatný, abychom vzali do rukou tempery a vytvořili nádherná díla, která můžeme vidět třeba v televizi nebo časopisech. Kolikrát nám stačí, že celé vajíčko namočíme do barvy nebo ho navlíkneme do ozdobné košilky.

Zkuste ale tuto skvělou metodu, která je velmi originální a jednoduchá. Vezměte si k ruce ubrousky, které vás zaujaly svým motivem nebo vám zbyly z minulé slavnostní večeře a je vám líto je vyhodit. Vystřihejte části, které se vám líbí nejvíce a pomocí lepidla je na vajíčko přilepte. Ale pozor, ubrousek nejdřív k vajíčku přiložte a až poté zafixujte lepidlem. To je velmi důležité.

Během chvilky máte krásná velikonoční vajíčka.

 

Christine Pölderlová