zpět

Každý byt může mít vtip. Podívejte se, jak se dá s interiérem pohrát

Máte smysl pro humor? Nebojte se ho promítnout i do zařizování domácího interiéru. Vtip a kreativita se totiž leckdy cení víc než drahé trendy kousky, jenž po čase sklouznou do uniformity a přestanou vás bavit.

Bytový design má mnoho tváří. Může odrážet určité styly, zvyky obyvatel, ducha daného místa. Pravdou ovšem je, že časem se okouká i ten nejhezčí byt či dům. Pak by ovšem měla přijít ona pověstná třešnička na dortu, která dodá interiéru správnou šťávu, moment překvapení, zábavu. Je pravdou, že tahle disciplína není tak úplně pro každého. Vyžaduje totiž nejenom dostatek kreativity, představivosti a nadhledu, ale také trpělivost, se kterou budete hledat správné kousky, jenž splní vtipné zadání, aniž by působily nepatřičně.

Co se děje za dveřmi

Často vám ani nepřijde na mysl, že by s nimi mohlo být něco špatně a staráte se hlavně o to, jestli byste neměli například vymalovat, vyměnit podlahu nebo obklady v koupelně. Přitom dveře trpí celodenním provozem stejně jako ostatní vybavení. Jejich výměna bývá finančně náročná, protože často je třeba vyměnit i další interiérové dveře, abyste zachovali jednotný styl, a ani renovace nezaručuje stoprocentní úspěch. Poničená plocha dveří je ale dobrým místem k nalepení tapety. Zkuste tuto činnost pojmout více kreativně a zamyslete se nad tím, k čemu takové dveře slouží. Jsou malým tajemstvím toho, co se za nimi skrývá. Nabídněte hostům podívanou, která bude více hrou obrazů než skutečným pohledem. Se správným designem tapety je tak zlákáte třeba k nahlédnutí do sauny. A vsadíme se, že nikoho z nich v prvním momentu ani nenapadne, že vlastně žádnou saunu nemáte...

Pověsit si klobouk

Vlastně už to říkal Jan Werich, že člověk je doma tam, kde si pověsí klobouk. Stačí ten, který si odložíme na věšák? Otázka diskutabilní. A co takhle se na věc podívat jinak. Pověsit klobouk totiž můžete i do prostoru, a to jako originální stylové svítidlo, které je nejenom hravé, ale také elegantní. Bude slušet předsíni, ale uplatní se i v pracovně nebo kreativně pojatém obývacím pokoji.

Doplněk pro knihomoly

A nejenom pro ně. Každý milovník knih má velkou knihovnu a knihy doslova rozeseté po celé domácnosti. Oblíbeným doplňkem bývají obrazové publikace, připravené na stolku, komodě, či kdekoli jinde k nahlédnutí. Návštěvy jimi rády listují už proto, že obsah takových knih bývá vždy vděčným tématem k rozhovoru. Trochu jiné povyražení jim ale připraví zajímavá dřevěná kniha, která se po otevření přetransformuje do vějířovitého objektu svítícího příjemným ambientním světlem.

Dobrá rada pro hosty

Co očekáváte od rohožky? Tak nejspíš to, aby dobře čistila, nesypaly se z ní štětinky a přitom dobře vypadala. Poslední bod bývá často kamenem úrazu. Nudná, obyčejná rohožka nikoho nenaladí. Zkrátka, jdeme na návštěvu a tím to končí. Jenže právě ve chvíli, kdy jsou hosté za dveřmi, máte jedinečnou příležitost je originálně přivítat ještě dřív, než je pozvete dál. Vtipný vzkaz, správně umístěný pod nohama totiž umí vyvolat úsměv na tváři a zvednout náladu, takže večírek může začít.

Zapamatujte si

Ve snaze propojit smysl pro humor a propracovaný design se můžete snadno ocitnout na hraně vkusu. V tomto případě nejenom že méně znamená více, ale je také třeba pečlivě promýšlet, kam takový vtipný kousek umístíte, abyste z něj spíš nevyrobili kontraproduktivní kýč.

 

Text: Emma Hildová

 

 

 

Každý byt může mít vtip. Podívejte se, jak se dá s interiérem pohrát Každý byt může mít vtip. Podívejte se, jak se dá s interiérem pohrát Každý byt může mít vtip. Podívejte se, jak se dá s interiérem pohrát
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty