zpět

Pohodové bydlení jako nadčasový trend

Jaro je ideální příležitostí k proměně domácího interiéru. Pokud hledáte především pohodovou a relaxační atmosféru, budou se vám líbit nové jarní trendy v bydlení, které sází právě na pohodu. Jsou aktuální a nadčasové.

Útulnost, pohodlí, harmonie, ale také vyváženost a souznění s přírodou. To všechno jsou vlastnosti, které momentálně hrají v interiéru prim. S ohledem na to, že v dnešním světě plném spěchu a stresu stále více hledáme místo, kde můžeme odpočívat, aniž bychom byli rušeni negativními událostmi i emocemi, dá se předpokládat, že pohoda v interiéru bude stále častějším požadavkem ke spokojenému bydlení.

Vzpomínka na prázdniny

Pohodový směr, který se profiluje především odstíny bílé v kombinaci se svěží zelenou. Paletu barev dotvářejí i odstíny vápence, zimní modř, světle šedá a světle béžová. Patří sem nábytek také v bílé barvě a v kombinaci s přírodním masivem. Podstatnou roli hrají i odlehčené a vzdušné materiály, jak je patrné u židlí k jídelnímu stolu. Vzpomínkou na prázdniny mohou být i různé proutěné doplňky nebo zajímavé interiérové rostliny. Víc než kde jinde zde ale platí, že méně znamená více.

Harmonické bydlení

Sázka na barvy a jednoduché tvary nábytkového zařízení jsou určujícím směrem harmonického bydlení. O příjemný pocit se postarají polštářky nebo kožešiny. Barvy jsou typické unisex vlastnostmi, budou tedy vyhovovat jak ženám, tak i mužům. Navíc spolu příjemně harmonizují. Souhra lehkých zelených, modrých a růžových tónů působí svěže a přívětivě. Drobné odstíny zelené v kombinaci s růžovou vytvářejí osvěžující a přátelský interiér. I když barevná paleta působí velmi mladistvě, ve výsledku představuje útulný pocit domova, který bude vyhovovat všem napříč generacemi. 

Souznění s přírodou

Máte rádi přírodu? Pak se vám budou líbit barvy tohoto směru. Zářivé zelené tóny doplňují modré akcenty, zelená barva v interiéru navozuje přírodní atmosféru, uklidní mysl i celkovou atmosféru a díky svěžím odstínům dodá obyvatelům optimismus. V interiéru nesmí chybět živé pokojové rostliny. Vzor zeleného listí je zobrazen na textilních látkách, tapetách i obrazech. Zajímavé doplňky představují koberce a polštáře z přírodních materiálů. Takový styl nejenom že vytváří přírodu mezi čtyřmi stěnami, ale současně vyjadřuje pocit pohody, chladivou přírodní oázu odpočinku, uklidňující i oživující zároveň.

Zpět k podstatě bytí

Tomuto stylu vévodí rustikální zemité a přírodní tóny, dřevěné podlahy a nábytek. Charakteristickými doplňky jsou textilní látky a ručně vyrobené doplňky. Na dřevěné podlaze se vyjímají dekorativní koberce ze sisalu a dalších přírodních vláken. Neopracované prvky vyžadují protipól jemných akcentů. Mohli bychom také říci, že v jednoduchosti je krása, zde v duchu dánského trendu hygge, kdy interiér působí nenuceně a přívětivě. Zásadní je ale to, co z něj vyzařuje: pocit teplého a útulného domova.

Ať už si vyberete jakýkoli styl směřující k pohodovému bydlení, podstatné je nemíchat jejich základní aspekty. Jinak se vám totiž může stát, že místo pohody budete mít v bytě rušivý chaos.

 

Připravila: Emma Hildová

Foto: Hornbach, Bonami

Pohodové bydlení jako nadčasový trend Pohodové bydlení jako nadčasový trend Pohodové bydlení jako nadčasový trend
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty