zpět

Jaru je tu! Pojďme se vrhnout na novou střechu

Teplé počasí nám snad už vydrží, a tak přichází na řadu náprava škod, které na domě napáchala zima, případně větší plánované opravy. Pokud se chystáte na rekonstrukci střešní krytiny a nevíte, jak na to, poradíme vám jak postupovat, kde ušetřit a v jakém případě se spořivost spíš nevyplatí.

Střechy jsou mnohdy lehce přehlíženou částí domu. Neobdivujeme jejich vzhled, ani se příliš nepozastavujeme nad jejich typem. Zkuste jim však na chvilku věnovat více pozornosti než obvykle.

Výběr té správné firmy

Nejlepší variantou je získání spolehlivé firmy díky referencím svých známých či rodiny. I přesto si ale rozhodně nechte ukázat jejich předchozí realizace a firmu si prověřte i na internetu. Dnešní doba nám díky sociálním sítím poskytuje možnost prohlédnout si na webu fotografie i recenze, díky nimž se můžeme ujistit, že firma, pro kterou jsme se rozhodli, je ta správná.

Jistě také není na škodu vybrat si několik firem, které se vám zdají seriózní, a nechat si vytvořit předběžnou kalkulaci. Poté se můžete při výběru orientovat i podle konečné ceny.

Z jakého materiálu?

Vybírejte jedině kvalitní materiál. Neznačková krytina představuje vyhozené peníze. Je potřeba si uvědomit, že střecha je nejdůležitější částí celého domu. Bez střechy, nebo se špatnou střechou, by se vám jen těžko žilo. Proto v tomto případě určitě není dobré šetřit na materiálech.

Materiálů, které můžete na střešní krytinu použít, je nemalé množství, a proto je určitě lepší poradit se s odborníkem. Zamyslete se nad tím, co všechno od střešní krytiny očekáváte a jak by měla vypadat, a společně s ním najděte tu nejlepší možnou variantu. I přesto, že vzhled střešní krytiny asi není to, co vás nejvíce trápí, rozhodně není dobré zvolit takový typ a barvu, která bude na vašem krásném domě působit jako pěst na oko. Vybírejte s citem.

Nezapomeňte na pojištění

Rozhodně nezapomínejte na pojištění. Mnozí z nás nad tím mávnou rukou s tím, že je to zbytečné vyhazování peněz, ale opak je pravdou. Nechte si střechu pojistit proti vichřici nebo krupobití.

 

Christine Pölderlová