zpět

Červená barva dodá vašemu interiéru šmrnc

Červená je známkou vášnivosti a ohně. Pokud hledáte výrazný akcent, který váš interiér doladí k dokonalosti, tato barva je správnou volbou. Krásně ladí s bílou, krémovou i černou.

Kuchyně zabalená do rudé

Výběr výrazné kuchyňské linky dnes už není takové tabu. Odvažte se a pořiďte si červenou kuchyni, která bude dominantou celého vašeho bytu. Je ale dobré zamyslet se nejdříve nad tím, jak by měl váš byt vypadat jako celek. Pokud máte kuchyňský kout propojený s obývacím pokojem, který je už sám o sobě dost výrazný, určitě se s výběrem barevné linky držte spíš při zemi. Překombinovanost je totiž hlavním kamenem úrazu. Vyberte si tedy pouze jednu část bytu, která bude svou výrazností převažovat nad zbytkem.

Máte-li krásnou a nápadnou sedací soupravu a nechcete tříštit celkový dojem z prostoru i barevnou kuchyní, zkuste zvolit červenou barvu alespoň v doplňcích. V červené barvě se dnes vyrábějí veškeré spotřebiče, které v kuchyni potřebujeme. Takže pokud je vaše kuchyně v neutrálních barvách, určitě nešlápnete vedle, zvolíte-li červenou mikrovlnnou troubu, myčku nebo alespoň kuchyňský robot.

Vykoupejte se v červené

Koupelna je místnost, kde můžeme trochu více popustit uzdu své fantazii. Zvláště koupelny, jimž chybí okna, nutně potřebují výraznější barvy, které místnosti dodají více světla. V koupelně také netrávíme tolik času jako v kuchyni či obývacím pokoji, a proto nás červená barva, s níž si zde pohrajeme, tolik neovlivní.

Pobrouzdejte po internetu a načerpejte inspiraci od vyhlášených designérů. Rozhodně ale není dobré se orientovat jen podle nejnovějších trendů a bez rozmyslu podlehnout svodům vzorových interiérů. Místnosti musíte vdechnout i svůj vlastní osobitý vkus.

Zkuste červenou i v ložnici

Stejně jako všechny barvy, tak i červená v nás zanechává určité pocity a podle toho by se s ní mělo pracovat. Pokud se rozhodnete vpustit červenou barvu do vaší ložnice, je určitě dobré nenechat ji sem proniknout natolik, aby vám narušovala spánek. Zvolte raději jemnější odstíny, které ve vás vyvolají pocit lásky a něžnosti. To je přesně to, co vy a vaše ložnice potřebujete.

Je třeba si přiznat, že červená barva se hodí spíš do moderních interiérů a častěji ji volí mladí lidé. Pokud se vyžíváte v dřevěných materiálech a moderní styl vám není úplně blízký, červenou barvu vám příliš nedoporučujeme. Výsledek by vás nemusel tolik těšit. A co je důležitější, než abychom se doma cítili přijemně?


Christine Pölderlová

Červená barva dodá vašemu interiéru šmrnc Červená barva dodá vašemu interiéru šmrnc
Prohlédnout galerii (2)

Podobné projekty