Jak na filtraci pitné vody v domácnosti?

Jak na filtraci pitné vody v domácnosti?
zdroj: Unsplash

I v moderní domácnosti je filtrace pitné vody jednou z věcí, které jsou důležité pro úplnou jistotu kvalitní pitné vody. Máme sice moderní čistící zařízení a voda v řádu by tak vždy měla být opravdu maximálně čistá a bezpečná.

I tady se ale čas od času mohou stát chyby a mnohé bakterie navíc mohou vznikat i přímo u vás, ve vodním řádu. Různé druhy filtrací pro domácí použití tak mohou být zajímavou možností, jak se postarat o neustále čistou a spolehlivou vodu v domácnosti.

Kam umístit integrované filtrace na vodu?
U profesionálních společností zjistíte, že filtry na vodu nabízí ohromné množství možností, jak je zacílit a především, jak je ideálně implementovat. Nejzákladnější filtrace na vodu se umisťují na místa, kde je můžete na první pohled vidět.
Mají tedy tu výhodu, že nemají šanci narušit estetiku v prostoru. Většinou jsou schovány například pod baterií v dřezu nebo u vany, případně i blíž k hlavnímu zdroji vody. Fungují jako další přídavná filtrace. Voda jde klasickým řádem a mimo to prochází také tělesem s filtrací. Výhodou je, že se tak voda čistí dvojnásobně a je tak spolehnutí na to, že zachytí vše co může vadit. 
Výhody kohoutkových filtrací
Další ověřenou možností jsou filtrace umístěné přímo na kohoutku jako takovém. Výhod je tady celá řada. Zaprvé je hlavní výhodou, že takovou filtraci dokáže instalovat i obsluhovat člověk bez dovedností jako instalatér. Do deseti minut můžete mít externí filtry plně funkční. Pro mnohé může být nevýhodou, že mohou kazit estetiku v prostoru. Pokud je ale dokážete dobře umístit, tak s nimi nebude žádný problém. Rozměry mají v řádu deseti až dvaceti centimetrových válců.

zdroj: Upravvodu
fotografie: Unsplash

 

Otevřít galerii

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!