zpět

Projekt Aalto Cibulka od YIT hlásí zahájení výstavby

Společnost YIT vybrala pro svůj rezidenční projekt v pražských Košířích Aalto Cibulka generálního dodavatele stavby. Stala se jím společnost STEP, která s YIT spolupracovala již na bytových komplexech Koivu Zličín či Green Motol. Developer tak po demoličních pracích v areálu zahájil samotnou výstavbu, přičemž dokončení celého projektu s 250 nízkoenergetickými byty plánuje na konec roku 2019.

„Stavební společnost Step jsme si vybrali zejména díky jejím bohatým zkušenostem a velmi dobré předchozí spolupráci na projektech Hájek, Green Motol a Koivu Zličín, se kterou jsme byli velice spokojeni. Úspěšně jsme tak zahájili výstavbu Aalto Cibulka a těší nás, že již nyní máme více než polovinu bytů prodaných. Nabídku bydlení v této atraktivní rezidenční lokalitě navíc do budoucna plánujeme rozšířit, a to díky revitalizaci původní industriální budovy poblíž novostavby,“ uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka společnosti YIT Stavo.

Od letošního června probíhaly v areálu demoliční práce a v současné době dochází k nutným pozemním úpravám a budování základů objektu. Dokončení základové desky je plánované na červen 2018 a následovat bude výstavba železobetonových nosných konstrukcí hrubé stavby.

Na vlně finského bydlení

Rezidenční projekt Aalto Cibulka vznikne na ploše bývalého brownfieldu v Praze 5 nedaleko parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule. Dům ve tvaru vlnovky, na kterou odkazuje i jeho název - aalto je finským pojmenováním pro vlnu - zahrnuje 250 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 29 m2 až 156 m2 s prostornými terasami či balkony. Jižní strana budovy je orientovaná do zalesněné oblasti přírodního parku a vybrané byty směřující na sever budou disponovat celoprosklenými balkony podle finského vzoru, které mohou sloužit jako zimní zahrady. V nejvyšších patrech se budou nacházet penthousy se samostatným odděleným vstupem, zatímco na přízemní jednotky budou navazovat předzahrádky.

S respektem k přírodě

Venkovnímu prostranství budou dominovat finská jezírka a okrasná vodní plocha. Společně s keři a stromy lemujícími pěšiny tak vytvoří příjemné prostředí vhodné k relaxaci a odpočinku. Vzhledem k tomu, že se areál nachází nedaleko přírodní památky Vidoule, koncipuje jej YIT jako uzavřený s naprostým vyloučením automobilové dopravy. Ta bude svedena výhradně do podzemních garáží. Lokalita poskytuje široké občanské vyžití a disponuje dobrou dostupností. V docházkové vzdálenosti se nachází základní škola a autobusová zastávka. Cesta do centra Smíchova s obchody a službami či do nákupní zóny na Zličíně zabere necelou čtvrthodinu času.

O YIT a YIT Stavo:

Společnost YIT (výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila již 10 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria, Braník, Green Motol, Hyacint Modřany, Talo Kavalírka a Koivu Zličín. Ve výstavbě jsou nyní 3 projekty: Koru Vinohradská, Aalto Cibulka v pražských Košířích a přelomový projekt Suomi Hloubětín. Na ploše původního 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně vznikne nová čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, ve které najde domov více než 2 500 obyvatel. YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol“, kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství. YIT úspěšně působí ve Finsku, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě (v ČR, na Slovensku a v Polsku). Za rok 2016 dosáhly výnosy YIT téměř 1,8 mld. EUR. YIT zaměstnává v 8 zemích kolem 5.300 lidí. Je kotovaná na burze v Helsinkách a v roce 2012 oslavila 100 let od svého založení. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů. Nově využívá jako zdroj financování také odprodej projektů finskému investičnímu fondu.

V roce 2017 se YIT připojuje k oslavám 100letého výročí založení Finské republiky.

Projekt Aalto Cibulka od YIT hlásí zahájení výstavby Projekt Aalto Cibulka od YIT hlásí zahájení výstavby Projekt Aalto Cibulka od YIT hlásí zahájení výstavby
Prohlédnout galerii (3)