zpět

S lištou AquaBead ušetříte čas i starosti doslova na každém rohu

Chcete skoncovat s okopanými nebo poškozenými rohy stěn doma, na chalupě, v garáži nebo kdekoli jinde? Řešení nikdy nebylo jednodušší a ekonomičtější. Vyzkoušejte vodou aktivované samolepící lišty AquaBead, které spolehlivě ochrání vnější rohy sádrokartonových konstrukcí v jakémkoli interiéru.

Vytvořit perfektní a dokonale hladké rohy rozhodně není na stavbě jednoduchým úkolem. A nezáleží na tom, jestli mluvíme o zděné konstrukci nebo o sádrokartonu. Mluvíme-li o sádrokartonu, tak si díky samolepícím lištám AquaBead můžete výrazně ušetřit práci, a navíc získat rohy, které budou výrazně odolnější proti mechanickému poškození. Jedná se tak o ideální řešení i pro ty z nás, kteří mají se stavbami či rekonstrukcemi interiéru méně zkušeností.

Lišty AquaBead jsou odpovědí na složitou a pracnou instalaci klasických hliníkových rohových lišt. Skládají se z vysokopevnostního plastu, papíru a lepidla. Proto jsou stabilní a bezpečné. Díky vysoké přilnavosti k sádrokartonu a vyšší pevnosti je nepoškodí ani tvrdý náraz nebo úder. K instalaci lišty AquaBead není potřeba tmel, lepidlem je opatřena už z výroby a jeho vrstva se aktivuje aplikováním obyčejné vody. Na rohu pak drží bez jakéhokoli dalšího prostředku a při přetmelování není nutné použít výztužnou pásku.

Lišta AquaBead je jedinečná i svou jednoduchou a intuitivní instalací. Po zkrácení na potřebnou délku, které je možné provést obyčejnými nůžkami, stačí navlhčit vnitřní stranu vodou z rozprašovače, a ta po cca 20 sekundách aktivuje vrstvu lepidla. Pak už jen lištu nasadíte na roh konstrukce a důkladně přitlačíte rukou nebo nejlépe speciálními aplikačními válečky, které pomohou udržet stálý a rovnoměrný tlak i v případě, kdy lištu upevňujeme na složitěji přístupnou hranu. V případě použití pásky AquaBead Flex Pro se nemusíme bát ani vnitřních koutů o jakémkoliv úhlů.

Velkou výhodou lišt AquaBead je i možnost oprav. Až do zaschnutí lepidla je možné je odlepit a po dalším navlhčení znovu instalovat. Nemusíte se tak bát ani toho, že se při stavbě svépomocí na první pokus jednoduše nestrefíte. Na závěr pak stačí lištu pouze přetmelit, např. tmelem Super, MAX nebo Rifino Top.

 

 

S lištou AquaBead ušetříte čas i starosti doslova na každém rohu S lištou AquaBead ušetříte čas i starosti doslova na každém rohu S lištou AquaBead ušetříte čas i starosti doslova na každém rohu
Prohlédnout galerii (3)