zpět

Kde jsou muži svými pány a ženy mohou pouze přihlížet

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi běžnou a mužskou domácností? Velký! Navíc ho ve většině případů poznáte na první pohled a rozhodně tím nemáme na mysli nepořádek. Muži totiž vyznávají v bydlení minimalismus, nadčasovost a především funkčnost.

Jak známo, pánové neradi uklízí, což ovšem neznamená, že nutně musí mít doma binec. Při zařizování interiéru se proto často soustředí na bezúdržbovost materiálů a funkční doplňky. Nečekejte, že budou po bytě pobíhat s prachovkou nebo luxem, či stát u škopku s nádobím. Jsou totiž mistři v hledání řešení, jak podobně nepopulární činnosti pokud možno co nejvíce eliminovat.

Od podlahy

Ideální volbou je industriální podlaha, například v podobě cementové stěrky. Nabízí jednu velkou výhodu, a sice barevné tónování, které lze vybrat na míru typu interiéru a jeho zařízení. Komu bude vadit její poněkud chladný výraz, snadno ho zmírní pěkným kobercem, pro muže ideálně v tmavších barvách. Z hladkých a snadno udržovatelných podlah se dá vybrat spousta variant, od PVC krytin, které, díky přírodním dekorům, na první pohled nerozeznáte od přírodních materiálů, až po dlažbu, plovoucí nebo dřevěné podlahy, vinyl, parkety apod.

Skříně? Ano i ne

Pokud je to možné z hlediska stavebního řešení, muži volí šatnu. I minimální množství skříněk ovšem vybírají s ohledem na případný úklid. Praktické jsou korpusy v designu světlého dřeva v kombinaci s tmavými dvířky. Na horní desce není tolik vidět prach a na tmavých dvířkách pro změnu stopy po častém otvírání. 

Dveře

Častým používáním trpí i klasické dveře do místností. Vhodné jsou proto tmavší varianty, kdy kromě dveří v dekoru dřeva se objevují i typy, které svým vzhledem opticky dokonale imitují rezavý plech a skvěle zapadnou do industriálního interiéru. Dveře jsou také jednou z možností, jak dodat pánské domácnosti designový esprit. Stačí, když zvolíte výraznou barvu, třeba v kombinaci s prosklením.

Ostatní vybavení

Muž potřebuje na něčem ležet a sedět. Muž, který se nevyspí, bývá protivný. Z toho plyne, že by měl mít nejenom dostatečně velkou postel, ale také vybavenou kvalitní zdravotní matrací a lůžkovinami. Muž si ovšem potřebuje i odpočinout, proto se bude hodit sedací souprava nebo sedačka a křeslo. Co jiného vybrat za materiál než kůži, která k muži patří už od nepaměti. I přes vyšší počáteční investici má mnoho plus. Něco vydrží, dobře se čistí, kožený sedací nábytek se vyrábí v nadčasovém designu, takže může sloužit ke spokojenosti majitele řadu let. Ne každému tento materiál vyhovuje. Výrobci pracují i s touto možností a pravidelně uvádějí na trh potahové látky, které se pyšní řadou funkčních vlastností, takže jsou téměř bezúdržbové.

 

 

 Text: Emma Hildová

Kde jsou muži svými pány a ženy mohou pouze přihlížet Kde jsou muži svými pány a ženy mohou pouze přihlížet Kde jsou muži svými pány a ženy mohou pouze přihlížet
Prohlédnout galerii (3)