Co je elektrosmog a jak se před ním bránit?

Co je elektrosmog a jak se před ním bránit?
zdroj: Shutterstock

Trpíte na bolesti hlavy a nevíte, co je jejich původcem? A nemáte doma příliš mnoho spotřebičů, které vytvářejí nebezpečný elektrosmog negativně ovlivňující vaše zdraví?

Termín „elektrosmog“ popisuje všechna uměle vytvořená elektromagnetická pole, která se nacházejí v moderním prostředí, jejž obýváme. Různá elektrozařízení dosahují různých frekvencí, které mohou být různě škodlivé. A ti největší nepřátelé paradoxně sídlí tam, kde bychom je čekali nejméně. Vzpomínáte na staré přísloví přirovnávající největšího zrádce k hadovi, kterého jste si hřáli na prsou? Z elektrosmogem je to podobné.

Pozor na mobilní telefony
Mobilní telefony, které denně používáme nejen k telefonování, ale také k psaní zpráv a dnes už i ke sledování sociálních médií, kontrole mailů, pořizování fotografií a natáčení videí. Právě ony jsou jedním z největších zdrojů elektrosmogu a nebezpečné jsou mimo jiné i tím, že je máme neustále při sobě. V kabelce, v kapce, v ruce… Někteří lidé si bez mobilního telefonu připadají jako bez ruky, a tak jej s sebou nosí neustále. Je to i váš případ? Pak vězte, že společně s vaším mobilním telefonem je vám stále na blízku i elektrosmog.

Tichý nepřítel v domácnosti
Nejsou to ale jen mobilní telefony. Jsou to také WiFi routery (vysoké frekvence neboli vysokofrekvenční elektrosmog), kabeláž ve stěnách nebo solární panely na střeše (nízké frekvence, tedy nízkofrekvenční elektrosmog). Prakticky všechny elektrospotřebiče, které se nacházejí ve vašem bezprostředním okolí – doma nebo v kanceláři – vytvářejí vlastní elektromagnetická pole a produkují elektrosmog, který škodí vašemu zdraví, což se může projevit mimo jiné i častými bolestmi hlavy. 

Četné výzkumy negativní vlivy elektrosmogu potvrzují
Škodlivými účinky elektrosmogu se dnes zabývají stovky různých výzkumů, prací a studií. Zajímavé je, že až 70 procent výsledků jasně prokazuje nepříznivé účinky elektrosmogu na zdraví fyzické i duševní. Elektrosmog tak narušuje vaši psychickou pohodu a to způsobem, který je téměř nepostřehnutelný. Tichý nepřítel udržující se ve vaší těsné blízkosti ale není nepolapitelný ani neporazitelný. Jde to, jen se možná budete na začátek muset uskromnit a alespoň částečně se vzdát něčeho, co jste do nynější doby považovali za samozřejmý životní komfort.

Distanc jako nejlepší kamarád
Moderní technologie život skutečně v něčem velmi usnadňují. Každá mince má ale dvě strany a odvrácenou stranou moderních technologií je právě elektrosmog. Naštěstí existují opatření, která můžete zavést a negativním vlivům elektrosmogu se tak alespoň částečně vyhnout. Co tedy můžete udělat proto, abyste snížili expozici elektrosmogu a zajistili, že jeho působením nebudete trpět ani vy ani nikdo z rodiny? Hlavním prostředkem bude udržování odstupu.

Jak si držet elektrosmog od těla

  • Než se uložíte ke spánku, uložte veškerou elektroniku, co nejdále od vaší hlavy. 
  • V pokoji, kde spíte, by neměla být televize ani počítač.
  • Telefon na noc nastavte do letadlového režimu a položte jej alespoň 200 centimetrů od vaší hlavy.
  • Pokud máte v ložnici WiFi router, vypněte jej na noc.
  • Nepokládejte mobilní telefon na své tělo, pokud se nenachází z letadlovém režimu.
  • Některé mikroživiny, jako je vitamin C a antioxidanty, pomáhají tělu vyvažovat negativní účinky elektrosmogu. Jezte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, případně zařaďte některé vhodné doplňky stravy.
  • Dodržujte pitný režim a pijte hodně čisté vody, aby pomohla tělu pročistit se a zbavit se elektrosmogu. 
  • Začněte využívat sanační zařízení, která dokáží převést elektrosmog na frekvence, které jsou s vaším tělem více biologicky kompatibilní.

Kateřina Hájková
fotografie: Shutterstock

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!