zpět

Design spojený s množstvím úložného prostoru aneb trend vitrín se vrací

Myslíte si, že vitrína je v podstatě zbytečná prosklená skříňka? Zdá se vám, že se nejedná o příliš užitečný kus nábytku? Mýlíte se, vitríny se opět dostávají do kurzu.

Solitéry mají své klady

Současné trendy v interiérovém designu upřednostňují zejména volnost, kreativitu a osobitost. A právě v tom jsou prosklené skříňky skvělými pomocníky, které jistě každý ocení. A je jedno, jestli si je vyberete ze stejné designové řady, nebo při zařizování bytu či domu popustíte uzdu své fantazie a zkombinujete různé typy. To už záleží na vaší kreativitě a stylu, který ve své domácnosti preferujete.

Jejich výhody ocení zvláště mladí lidé, kteří předpokládají, že se po čase přestěhují do většího bytu a jednotlivé kusy obýváku, který sloužil zároveň i jako prostor pro spaní a setkávání s přáteli, pak využijí třeba i v ložnici, předsíni či jídelně.

Sklo chrání, ale neschovává

Pod pojmem vitrína si asi většina z nás představí skříňku, která je alespoň částečně zasklená. Zatímco dříve sloužila především pro prezentaci rodinného porcelánu či broušeného skla, v dnešní době spíš poslouží k uložení různých užitných předmětů, které chceme mít stále po ruce nebo se na ně rádi č díváme, ale zároveň je chceme chránit před prachem a rozbitím.

Měly by to být však věci, které zajímavě dotvoří atmosféru dané místnosti. Tu lze navíc umocnit vhodným osvětlením vnitřku vitríny - ideální jsou například bodová světla nebo LED pásky.

Praktické využití

Ve větší kuchyni či jídelně můžete do vitríny umístit nejenom talíře či sklenice, ale také karafy s likéry, soupravy obsahující ingredience potřebné k dochucování jídel, či textilie, jako jsou prostírání či ubrusy.

Do obýváku se hodí například knihy, k nimž se rádi vracíte, nebo jsou dekorativní přebalem, předměty, které si vozíte z cest, nebo ocenění, která jste získali. V ložnici pak můžete uložit do vitríny hezky složené, dekorem zajímavé povlečení nebo lůžkoviny. A samozřejmě další knihy.

Vitríny se mohou stát atraktivním doplňkem každého interiéru, bez ohledu na to, do jakého stylu je laděn. Navíc mají i praktickou úlohu – poslouží jako další úložný prostor, a to se především v malých bytech rozhodně hodí.

 

Christine Pölderlová

Design spojený s množstvím úložného prostoru aneb trend vitrín se vrací Design spojený s množstvím úložného prostoru aneb trend vitrín se vrací Design spojený s množstvím úložného prostoru aneb trend vitrín se vrací
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty