zpět

Jak zútulnit pokoj a ještě si k tomu užít tvoření.

Zařizujete obývací pokoj , či ložnici a zdá se vám, že tam stále něco chybí…..

Vybrali jste si sedací soupravu, konečně ji přivezli. Položili jste koberec, sedli si večer ke stolu a trochu unaveně, ale blaženě se rozhlížíte kolem sebe. Je to konečně hotové. Dáte si sklenku vína, přiťuknete si a setrváte v rozhovoru. Venku se šeří, ale protože je to tak krásná chvíle, že by ji spoustu světla jen pokazila, napadne Vás použít nějaké mírnější osvětlení. Chcete přeci na to svoje veledílo alespoň trochu vidět.

Neuražte se, ale na tohle jste tedy měli myslet dřív! Mnohem dřív.

Tento můj atak berte prosím s rezervou, chci vám jen poradit jak zútulnit obývací pokoj, ložnici, pracovnu. Vezmu to trochu oklikou, abyste pochopili důvod, proč právě lampa, či lustr technikou Tiffany vitráže je ta správná volba k zútulnění místnosti.

Také jste se jako malí rádi dívali do barevných sklíček?

Svět se měnil podle jejich barevnosti. Krásné bylo pozorovat přes tato barevná sklíčka krajinu, nebo jen nechat prosvítit sklo sluníčkem. Skleněný barevný střípek v sobě skrýval mnohá překvapení v podobě kouzelných krajin, ornamentů, to podle toho, jak je sklař lil.

Návrat do dětství. Proto ten blažený pocit !

Tiffany lampa vám toto dětské období evokuje svým barevným světlem, které působí v místnoti velmi útulně. Je to něco jako když sedíte u krbu a koukáte do ohně. Barevná skla zabarvují váš pokoj i vaše myšlenky, je vám blaženě, krásně,příjemně….

V zimních večerech sálá ze sklíček světlo slunce a zahřívá vaši duši. V letních létají kolem barevného světla krásní velcí noční motýly a vaše chmury unášejí na svých křídlech.

Tiffany lampu můžete velmi draze koupit, ale můžete si ji i udělat.

Při její tvorbě pochopíte její cenu. Tato vaše, totiž bude k nezaplacení. Výroba Tiffany lampy není tak složitá, potřebujete jen dostatek času, proto ten můj atak výše a zrnko trpělivosti. Při výrobě můžete postupovat dle všemožných návodů, jednodušší však je, když si vyberete nějaký výtvarný kurz, kde se Tiffany vitráží zabývají. Půjde vám to tak mnohem rychleji, protože nebudete muset objevovat objevené.

Chcete to zkusit?

Tak si ještě nesedejte ke svému novému stolu a nakoukněte do galerie  kurzu vitráží technikou Tiffany.

Ještě máte čas.

 

Podobné projekty