zpět

Trendy ve vybavení koupelen

Trendy ovlivňují nejenom módní scénu, ale rovněž vybavení a podobu koupelen. V poslední době frčí především následující trendy koupelnového vybavení. Nechte se inspirovat.

Přírodní podoba

Kdo příliš neholduje křiklavým barvám, nejspíš si s úlevou oddechne. I nadále zůstávají v oblibě přírodní tóny a odstíny. Barvami jako je hnědá, béžová, černá, bílá či šedá nic nezkazíte. Velmi populární jsou obklady a dlažby svou podobou imitující kámen, dřevo či mramor.

 

Mozaika nadevše

Komu by přírodní odstíny nestačily, může svou koupelnu oživit využitím mozaiky. Tu lze použít na větší i menší prostory, třeba jen na část obkladu koupelny. Záleží na vašich preferencích. Mozaika má více využití, lze jí zkrášlit podlahy i stěny. Kromě různé podoby má rovněž odlišné tvary: mozaika může být čtverhranná, obdélníková či mít šestihranný tvar.

 

Jemnost a něžnost

Kdo má rád barvy a přírodní odstíny mu nevoní, může sledovat tento trend, který upřednostňuje jemné barevné odstíny. Hovoříme o barvách, jako je světle zelená, modrá, či žlutá. Představivosti z hlediska výběru barvy se meze nekladou, ale do popředí jsou stavěny něžné, nenápadné odstíny, nikoliv výrazné barvy.

 

Více kombinací

Pokud rádi experimentujete, zkuste využít kombinaci více materiálů. Kámen, dřevo a kov lze dle libosti mísit. Možností je rovněž kombinace tmavých a světlých barev. Je také možné zvolit jeden výrazný kus nábytku, který koupelnu projasní a stane se jejím středobodem (například umyvadlo či zrcadlo).

 

Retro a minimalismus v jednom

Stejně jako se v oblékání pravidelně vracíme ke stylům minulosti, totéž platí o vybavení koupelen. Pokud chcete, aby vaše koupelna měla patřičně retro vzezření, doporučují se využívat jednoduché tvary, bílé obložení a čisté linie. Obdobné prvky využívá trend minimalismu, který rovněž sází na prosté barvy, minimum ozdob a účelné a zároveň elegantní kombinace ve vybavení koupelny.

Podobné projekty