zpět

Trendy ve vybavení koupelen

Trendy ovlivňují nejenom módní scénu, ale rovněž vybavení a podobu koupelen. V poslední době frčí především následující trendy koupelnového vybavení. Nechte se inspirovat.

Přírodní podoba

Kdo příliš neholduje křiklavým barvám, nejspíš si s úlevou oddechne. I nadále zůstávají v oblibě přírodní tóny a odstíny. Barvami jako je hnědá, béžová, černá, bílá či šedá nic nezkazíte. Velmi populární jsou obklady a dlažby svou podobou imitující kámen, dřevo či mramor.

 

Mozaika nadevše

Komu by přírodní odstíny nestačily, může svou koupelnu oživit využitím mozaiky. Tu lze použít na větší i menší prostory, třeba jen na část obkladu koupelny. Záleží na vašich preferencích. Mozaika má více využití, lze jí zkrášlit podlahy i stěny. Kromě různé podoby má rovněž odlišné tvary: mozaika může být čtverhranná, obdélníková či mít šestihranný tvar.

 

Jemnost a něžnost

Kdo má rád barvy a přírodní odstíny mu nevoní, může sledovat tento trend, který upřednostňuje jemné barevné odstíny. Hovoříme o barvách, jako je světle zelená, modrá, či žlutá. Představivosti z hlediska výběru barvy se meze nekladou, ale do popředí jsou stavěny něžné, nenápadné odstíny, nikoliv výrazné barvy.

 

Více kombinací

Pokud rádi experimentujete, zkuste využít kombinaci více materiálů. Kámen, dřevo a kov lze dle libosti mísit. Možností je rovněž kombinace tmavých a světlých barev. Je také možné zvolit jeden výrazný kus nábytku, který koupelnu projasní a stane se jejím středobodem (například umyvadlo či zrcadlo).

 

Retro a minimalismus v jednom

Stejně jako se v oblékání pravidelně vracíme ke stylům minulosti, totéž platí o vybavení koupelen. Pokud chcete, aby vaše koupelna měla patřičně retro vzezření, doporučují se využívat jednoduché tvary, bílé obložení a čisté linie. Obdobné prvky využívá trend minimalismu, který rovněž sází na prosté barvy, minimum ozdob a účelné a zároveň elegantní kombinace ve vybavení koupelny.

Podobné články

Trendy ve vybavení koupelen

Trendy ovlivňují nejenom módní scénu, ale rovněž vybavení a podobu koupelen. V poslední době frčí především následující trendy koupelnového vybavení. Nechte se inspirovat. Celý článek

Jak zútulnit toaletu

Mnohdy by nás nenapadlo věnovat této místnosti tolik pozornosti jako těm ostatním. Musíme tam přitom občas všichni, s nadsázkou řečeno. Jak si tedy zútulnit WC? Celý článek