zpět

První dojem se počítá aneb slaďte si fasádu domu

Když rekonstruujeme starý dům, stavíme nový, nebo si jen pořizujeme nová okna, dveře či garážová vrata, je dobré myslet nejen na praktičnost, ale i na estetiku. Přece jen se na svůj dům a jeho výrazné prvky budeme dívat skoro každý den. V tomto článku se podíváme, jak sladit fasádu domu. Aby k sobě ladila barva domu, barva dveří, garážových vrat, oken apod. Tím vytvoříte jednotný styl, který dělá první dojem, a který je originální. Podle vašich představ, pocitů a měřítek.

Jak dům barevně sladit

Aby vše na domě a kolem domu ladilo, není potřeba, aby to bylo ve stejné barvě. Spíše naopak, kontrast vhodných barev je příjemný. Důležité je, aby spolu barvy ladily. Hodí se mít okna a vchodové dveře ve stejné barvě, možná i garážová vrata, ale fasáda, ať má barvu jinou tak, aby právě okna a dveře vynikly. K tomu je potřeba zapojit i další prvky kolem domu, barvu plotu, střechy, další zahradní prvky apod. To vše dohromady by mělo tvořit jednotný styl, který bude příjemný na pohled. Ne pro sousedy, kolemjdoucí nebo návštěvy, ale primárně pro majitele domu. Nakonec to jste vy, kdo se na dům dívá každý den.

Zapojte něžné pohlaví

Stavba domu, garáže, nákup nových garážových vrat nebo vchodových dveří, to vše bývá většinou na bedrech mužů. Technické parametry samozřejmě řeší opravdu většinou muži, ale co se týče estetiky, barevného provedení a designu, tak tady už by se měly zapojit i ženy. Ty mají často lepší cit, to ony tvoří harmonii v domě i kolem něj. Jestli má žena zájem, určitě ji zapojte do výběru barvy fasády, vchodových dveří, oken nebo garážových vrat. Nejlépe vyberete tak, že se zapojí ten, kdo je praktičtější, i ten kdo má vyvinutější cit pro estetiku. Ve výsledku budete s prvním dojmem ze svého domu spokojeni oba.

Fasáda, garážová vrata, dveře, okna, stínící technika

To vše ovlivňuje první dojem, který si každý, kdo uvidí váš dům, odnese. Konkrétní barvy vám neporadíme, nechte se vést vlastním instinktem. Důležité je, že se nebudete dívat jen na cenu, funkčnost a praktičnost, ale zapojíte i pohled na design, estetiku a soulad s dalšími prvky domu. Na to všechno by se mělo myslet nejen při stavbě či rekonstrukci domu, ale i při výběru stavebních prvků domu.

První dojem se počítá aneb slaďte si fasádu domu První dojem se počítá aneb slaďte si fasádu domu První dojem se počítá aneb slaďte si fasádu domu
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty