zpět

Umíte si vybrat vhodnou mísu? Toaletní …

Nejenom hygiena, ale také design, funkce a technologie se stávají rozhodujícím prvkem při výběru toaletní mísy. Víte, na co dalšího se zaměřit při hledání toho nejlepšího „trůnu“?

Obecně rozlišujeme tři typy klozetů: samostatně stojící, závěsné, kombi. Při rozhodování by ale měl hrát roli i celkový styl místnosti, v níž bude klozet umístěn. Neméně důležité jsou i funkce a technologie, nabízející jak kvalitní hygienickou péči, tak i ekonomickou úsporu. Toalety lze dnes dokonce zvolit konkrétním uživatelům doslova na míru.

Nejenom hygienický přístup

Čištění klasické toalety leckdy připomíná sisyfovskou práci, protože se v jejích záhybech neustále usazuje špína. To je také důvod, proč se stále oblíbenějšími stávají takzvané rimless toalety, tedy varianty bez oplachového kruhu. Díky specifické konstrukci nedochází k usazování nečistot a bakterií v těžko dostupných místech a mísa je dokonale umytá už po jednom spláchnutí. Vyplatí se nepodceňovat systém splachování. Úsporná varianta totiž může roční spotřebu vody snížit o pěkných pár desítek tisíc litrů vody.

Pohodlně a bez omezení

Uživatelský komfort poskytuje toaleta v odpovídající výšce. Výšku samostatně stojícího záchodu neovlivníte, praktičtější jsou v tomto ohledu závěsné klozety, které se dají umístěním přizpůsobit dle aktuální potřeby. Vyšší toaletu ocení zejména starší lidé a osoby s potížemi pohybového aparátu. Na takovou mísu se jim totiž bude snáz usedat a samozřejmě i lépe vstávat. Pár centimetrů navíc přivítají také lidé vyššího vzrůstu.

Řešení pro děti

Při dostatku místa se nabízí možnost instalace i klozetu určeného dětem. Pro takové řešení hovoří zejména výška a jednoduché splachování umístěné na dosah ruky. Děti si tak zvládnout dojít na záchod úplně samy bez asistence rodičů. Instalace dětských toalet je jednoduchá. Jelikož mají plastovou nádržku, není třeba zabudovávat podomítkový modul. Dětské toalety se vyrábějí v designu odpovídajícím malým uživatelům.

Harmonická atmosféra

Na toaletě se uživatelé zdržují obvykle pouze nutnou dobu, což ale rozhodně neznamená, že bychom její zařízení museli odbýt. Dávno už neplatí, že by tvar mísy měl být jenom oválný nebo kruhový. Na trhu se dají například sehnat i hranaté varianty, jež jsou maximálně komfortní, protože návrháři vycházeli z konstrukcí uživatelsky pohodlných židlí. Při spojení toalety s koupelnou je vhodné se poohlédnout po ucelených kolekcích, které zajistí celkovou designovou linii i ve větším prostoru. To platí rovněž při vybavování samostatné místnosti, kam chceme kromě mísy například pořídit i umývátko, případně pisoár.


Připravila: Lucie Pilátová

Foto: JIKA, LAUFEN

Umíte si vybrat vhodnou mísu? Toaletní … Umíte si vybrat vhodnou mísu? Toaletní … Umíte si vybrat vhodnou mísu? Toaletní …
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty