zpět

Velikonoce se sluší přivítat se vší parádou. A začít můžete hned u dveří

Svátky jara jsou za dveřmi a nejspíš řada z vás už přemýšlí o tom, jak letos vyzdobit byt či dům. Často se ovšem zapomíná to, že hezkou dekoraci si zaslouží i venkovní prostor.

Parádní přivítání nejenom koledníkům, ale i návštěvám, můžete připravit atraktivní výzdobou dveří. Jelikož už je k dostání řada květin a každým dnem rozkvétá a zelená se stále více rostlin, máte spoustu možností, jak takovou „dveřní“ dekoraci pojmout.

Klasický věnec

Stejně jako o Vánocích, i o Velikonocích můžete využít symboliku kruhu, tedy věnce, který se v období jara liší pouze typem přízdob. Jestliže ho budete vztahovat pouze k velikonočním svátkům, ozdobte ho například skořápkami vajíček, vyfouknutými kraslicemi, peříčky, figurkami, barevnými mašlemi. Domácí výroba takového věnce není složitá. Nejjednodušší je si ve floristických či výtvarných potřebách zakoupit korpus, který s pomocí tavné pistole oblepíte březovými větvičkami, listy, zkrátka vším, co právě nabízí příroda. Obejdete se samozřejmě i bez korpusu, pouze s dostatkem dlouhých proutků, z nichž jeden dva odložíte stranou. Připravený svazek větviček stočíte do kruhu a omotáte dokola nejdelšími proutky, které na konci svážete. S trochou umu a šikovnosti to jde snadno, protože jsou zatím velmi ohebné. Nakonec kruh ještě stáhněte měděným drátkem. Přečnívající větvičky odstřihněte zahradními nůžkami a můžete zdobit. Hezky bude vypadat smuteční vrba, kapradiny, pro zvýraznění můžete přidat květinu nebo mašli. Větvičky se dají do proutí zastrčit, mašli je třeba připevnit tavnou pistolí.

Něco pro kreativní kutily

Z proutí se dá vyrobit ledacos. Kromě kruhu patří k symbolům Velikonoc kříž. V tomto případě budete potřebovat drátěnou nebo dřevěnou kostru, kolem které hustě omotáte tenké větvičky. K přízdobě opět můžete využít dary přírody. Slavnostní styl kříži na přiložené fotografii dodává luxusní dvojitá mašle, která barevným dekorem doplňuje použité květiny.

Slavíte Velikonoce na chalupě? Tak tam určitě najdete starou konev, která si zaslouží druhou šanci. Naplňte ji polystyrenem, navrch naaranžujte mech, vřes a další rostliny a přidejte různé typy květin, které máte zrovna k dispozici.

Rozkvést mohou i tak trochu fádní dveře rodinného domu. Povězte na ně pánský deštník ve stylu vintage, stáhněte mašlí v délce stvolů jednotlivých květin, které opatřete uzavíratelnými nádobkami na vodu. Prodávají se v květinářstvích, a dokonce pro více kusů.

Máte vlastní originální dekoraci na dveře? Pochlubte se nám na našem facebooku.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Pixabay, Pinterest, Etsy

 

 

 

 

 

Velikonoce se sluší přivítat se vší parádou. A začít můžete hned u dveří Velikonoce se sluší přivítat se vší parádou. A začít můžete hned u dveří Velikonoce se sluší přivítat se vší parádou. A začít můžete hned u dveří
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty