zpět

Velikonočnímu stolu sluší tradiční i moderní výzdoba

Velikonoční svátky jsou příjemným důvodem k pozvání rodiny či nejbližších přátel k prostřenému stolu a oslavě návratu jara. Slavnostní ráz takové chvíli dodáte velikonočně prostřenou tabulí.

Veselé Velikonoce představují veselé barvy. Držte se ale hesla, že méně znamená více. Vyberte si maximálně tři odstíny, které by ale měly současně doplňovat zařízení vašeho interiéru.

Tradice a moderna

Základ prostřeného stolu tvoří ubrus. Tradiční barvu představuje sytě zelená a žlutá. Moderní, minimalistickou eleganci mu ovšem dodáte pastelově šedým nebo modrým odstínem. Pokud se rozhodnete držet hesla, že v jednoduchosti je krása a připravíte klasické bílé talíře, doplňte je barevným prostíráním, které můžete zvolit v kontrastní červené barvě. A naopak barevnému či dekorovanému nádobí budou slušet bílé ubrousky.

Nádobí a sklo

Klasický velikonoční dekor, zajíčci a vajíčka, sice vypadá na talířích nebo hrnečcích roztomile, ale jásat nad ním budou tak akorát malé děti. Navíc musíte počítat s tím, že takové nádobí vytáhnete z kredence jednou za rok. Proto je lepší vybírat neutrální vzory, anebo jemné květinové, které využijete daleko častěji. Jednoduchého minimalistického pojetí byste se měli držet i v případě skla. Vybírejte čiré, které dodá velikonočnímu stolu punc luxusu. 

Co ještě nesmí chybět?

Jednoznačně vajíčka. Během přípravy velikonočních dobrot se vám jistě podaří nasbírat pár vyfouknutých kousků, které se dají různými způsoby ozdobit. Velmi elegantně bude vypadat zlatá barva, kterou nazdobte i prasklé skořápky. Dovnitř pak můžete naaranžovat kousek mechu či sisalu a na něj třeba ozdoby z květin. Ostatně, čerstvé květiny mají na stole své vyhrazené místo. Hezky budou vypadat hrnkové, chybět by neměla váza s kočičkami.

Sladké pokušení

O Velikonocích patří na stůl sladké dobroty. Kromě tradičního mazance, beránka nebo zajíčka, se na něm bude vyjímat mísa s barevně zdobenými domácími sušenkami. Využijte poschoďový tác na vánoční cukroví, naaranžujte na něj umělý mech a ten osaďte třeba malými bábovičkami s různobarevnými polevami. 

 

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Depositphotos, Westwing

Velikonočnímu stolu sluší tradiční i moderní výzdoba Velikonočnímu stolu sluší tradiční i moderní výzdoba Velikonočnímu stolu sluší tradiční i moderní výzdoba
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty