zpět

Problém zapraného a vybledlého prádla řeší správné dávkování pracího prostředku

Stalo se vám, že jste z pračky vytáhli bílou košili nebo tričko, které vypadaly spíš zašedle? Anebo barevné oblečení působící vybledlým a jaksi unaveným dojmem? Důvod se může skrývat ve špatném dávkování pracího prostředku.

S přibývajícími chytrými funkcemi spotřebičů se mění požadavky, podle kterých se orientujeme při jejich výběru. V případě pračky nás obvykle zajímá velikost zohledňující nejenom prostor, ale také počet členů v domácnosti. Nechceme, aby byla moc hlučná a důležitý je i cenový faktor, do kterého většina z nás už dnes zařazuje i přidanou hodnotu, tedy další položky, které nám funkce pračky ušetří. Mezi takové patří i správné množství pracího prostředku, jež ovlivňuje finální čistotu i vzhled prádla.

Nechme to na přístroji

Při výběru pračky se setkáme s funkcemi AutoDose, TwinDos či i-DOS. Všechny mají jednoho společného jmenovatele, a sice automatické dávkování pracího prostředku i aviváže podle typu a množství prádla. Díky tomu si oblečení zachová původní vzhled po delší dobu a nemůže se stát, že se bílá barva v krátkém čase promění v zašedlou a prádlo je po vyprání zaprané, vybledlé a působící dojmem, že už ho nosíme hodně dlouho.

Funkce automatického dávkování se umí přizpůsobit každé situaci, ať už aktivnímu sportovci, který místo aviváže použije impregnační prostředek pro funkční materiály nebo majitelce vlněného svetru, která sáhne po speciálním gelu pro praní vlny. Přesné a optimalizované použití pracího prostředku a aviváže v automatickém a plynulém procesu praní tak poskytuje náležitou péči všem typům oděvů.

Dávkovače pojmou až jeden litr pracího gelu a půl litru aviváže, což je množství potřebné až pro dvacet pracích cyklů. Technologie ProSense® automaticky zváží každou náplň a snímače poté upraví délku praní i množství pracích prostředků. Na rozdíl od tradičních praček, kterým může dávkování pracího prostředku trvat až dvacet minut, což zkracuje dobu účinného praní, funkce automatického dávkování uvolní prací prostředek nebo aviváž ihned po zahájení pracího cyklu.

Chytré aplikace

Pračky s automatickým dávkováním lze obvykle propojit s chytrými aplikacemi, které informují o fázi pracího cyklu i množství zbývajícího pracího prostředku a aviváže. Stačí pouze zvolit typ prádla, barvu a míru znečištění a aplikace vybere ten nejvhodnější cyklus praní. Pokyny stačí odeslat jediným dotykem a pračka se podle nich sama nastaví. Dokonce se dá nastavit i koncentrace pracího gelu.

 

Připravila: redakce

Foto: Bosch, Miele

 

Problém zapraného a vybledlého prádla řeší správné dávkování pracího prostředku Problém zapraného a vybledlého prádla řeší správné dávkování pracího prostředku Problém zapraného a vybledlého prádla řeší správné dávkování pracího prostředku
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty