zpět

Brunetti design apartment

Projekt Brunetti design apartmánu vznikl v rámci novostavby v pražské ulici Jindřicha Plachty, cílem investorů bylo vybudovat prostor určený ke krátkodobým pronájmům. Zadání znělo jasně, tento apartmán se musí na svojí ploše 34m2 stát místem, které bude vybočovat ze standardu neosobních hotelových pokojů a které nabídne svým uživatelům dostatečný komfort a prostor pro odpočinek po dlouhých toulkách za krásami Prahy. Tématika našeho hlavního města se promítá i v samotném návrhu, jehož atmosféru doplňují podsvícené fotografie Prahy.

Materiály použité v apartmánu jsou kombinací jednoduchých a funkčních prvků, které reprezentují například omyvatelné stěrky v části ložnice a kuchyně, a přírodních materiálů, jako je dřevo a přírodní břidlice. Co se týče samotného vybavení, byt disponuje vším, co může host potřebovat i při delším pobytu. Samozřejmostí je plnohodnotně vybavená kuchyňská linka i dostatek úložných prostor.

Samotná dispozice bytu prošla sice menší, avšak pro funkčnost prostoru zásadní úpravou. V původní dispozici byla vedle chodby v zádveří malá a tmavá šatna. Jejím vybouráním vznikl nový prostor pro kuchyňskou linku a ve velké místnosti se uvolnil požadovaný prostor pro manželskou postel.

Klienti požadovali ubytovací kapacitu pro 2-4 hosty. Při plnění tohoto požadavku jsme chtěli zajistit i hostům na „přistýlce“ kvalitní spánek a trochu toho soukromí. Vznikla tedy maličká ložnice, která je od hlavního prostoru oddělená dřevěnou příčkou se skleněným světlíkem zajišťujícím přísun denního světla. Z druhé strany této příčky navazuje pohovka. Přes den to může vypadat obyčejně, ale jakmile se hosté chystají ke spánku, mohou vyčarovat druhé dvoulůžko jednoduchým vysunutím pohovky do prostoru, její druhá polovina je totiž schovaná v příčce a posteli za ní. Díky vhodnému rozčlenění prostoru není ani v případě vysunutí druhého dvoulůžka potřeba nijak posouvat okolní nábytek, užívání je tedy pro hosty maximálně pohodlné. Toto řešení se vší skromností považujeme asi za největší vychytávku v bytě.

A proč se apartmán jmenuje stejně, jako naše studio? Ne, neděláme si tady reklamu na ubytovací služby. Po dokončení apartmánu byli klienti z výsledku natolik nadšení, že svůj apartmán pojmenovali po nás. 

 

Brunetti design

Brunetti design apartment Brunetti design apartment Brunetti design apartment
Prohlédnout galerii (27)

Podobné projekty