zpět

Konec léta se blíží. Ať žije léto!

Jestli jsme vás právě teď rozesmutnili, nezoufejte. Poradíme vám jak si tohle nejkrásnější období roku zakonzervovat na dlouhé zimní večery. A nebudete potřebovat ani sklenice s cukrem, ani zavařovací hrnec.

Co si představíte, když se řekne léto? Vanilkovou zmrzlinu? Ledovou kávu? Osvěžující koktejly? Paprsky hřejivého slunce či sladké nicnedělání? Vlastně ani není divu, že letní měsíce jsou pro mnohé synonymem La dolce vita – sladkého života. Čas strávený lenošením pod modrou oblohou a procházkami za teplých letních nocí je totiž víc než bájený. A právě barvami a motivy provázejícími dlouhé letní dny si můžete prosvětlit nadcházející podzim i studenou zimu.

Jednu vanilkovou!

Kdo by nemiloval vanilkovou zmrzlinu, její sladkou chuť i nádherně uklidňující vůni. Podobně konejšivý účinek mají i jemné odstíny barvy evokující něžný vanilkový květ. Ta krásně vyniká zejména na větších plochách, například u kuchyňských či koupelnových dvířek. Pokud se vám hned nechce měnit dvířka, malé vanilkové opojení může vyvolat i nově ustrojený kuchyňský stůl.

Vanilkový dekor navíc potěší nejenom v lesklé, ale i ve stále oblíbenější matné variantě. Navíc ho díky jeho nenápadnému charakteru můžete snadno kombinovat s dalšími barvami a dekory. Obzvlášť působivé je spojení světle žlutých odstínů vanilky se skořicovými tóny dřevodekorů.

Nejenom vejce do skla…

Šťavnaté plody, pestrobarevné květy rostlin, mořská voda, exotické mušle.  Ať už je pro vás symbolem léta cokoli, teď to může být i trvalou součástí vašeho interiéru. Stačí, necháte-li si zalaminovat do skla jakýkoli grafický motiv nebo fotografii, které vám připomínají nejenom léto jako takové, ale třeba i oblíbenou pláž, rozkvetlou louku. Zkrátka cokoli. Využití grafoskla je opravdu široké a nabízí nekonečné možnosti a variace. Skvěle vypadá ve formě celoskleněné stěny, vyrábějí se z něj posuvné i otočné dveře, zástěny sprchového koutu nebo obkladové panely stěn a kuchyňských linek.

Šálek kávy v koupelně

Káva, to je potěšení hned pro několik smyslů. Kromě své neodolatelné vůně a lahodné chuti vyniká také příjemnou barvou, kterou se velmi často a rádi nechávají inspirovat i bytoví a nábytkoví designéři. Nikde není psáno, že v koupelně musíte mít pouze jednu barvu, nejčastěji bílou. Koupelnovým skříňkám sluší také kombinace dvou dekorů. Úžasně vypadá například dřevodekor cafe s kávovým nádechem ve spojení se světlým odstínem ivory ve vysokém lesku.

Snít si svůj letní sen

Léto je ideální dobou pro cestování. Vzpomínky na exotické kraje i chalupářskou romantiku si můžete lehce uchovat v ložnici. Začněte třeba výměnou povlečení, které se letos nese ve znamení 3D tisku. Ten má jednu velkou výhodu: umožňuje natištění vlastní fotografie. Přivezli jste si od moře spoustu fotek? Vyberte tu nejhezčí, vyzařující pořádnou dávku slunce, které vás zahřeje i v nevlídných zimních dnech. Jestliže ale nostalgicky vzpomínáte na léto na chalupě, není důvod, proč byste si na peřiny nemohli pořídit venkovsky laděné proužky nebo květinové motivy. Ty totiž sluší nejenom klasické či romantické místnosti, ale také moderní ložnici.

A až budete vybírat konkrétní povlečení, nezapomeňte zkontrolovat hustotu příze, která je obvykle uvedená na obalu. Hodnota pod 200 nití na palec čtvereční představuje nižší kvalitu, a proto i nižší životnost. Lepší volbou tak bude hodnota od 200 do 300 nití na palec čtvereční. Jestliže najdete na obalu označení hustoty nití 300, máte před sebou velmi kvalitní povlečení, a pokud má i vhodný design, rozhodně stojí za to jeho koupi zvážit. 

Léto všude kolem nás

Doba přeje 3D tiskům i v případě plakátů nebo tapet. S nimi se dá opravdu kouzlit - například celou jednu prázdnou stěnu vyplnit oblíbeným motivem. Díky tomu se večerní posezení v bytě v centru rušného města může snadno proměnit v relax uprostřed hlubokého lesa.

Na menší plochu pověste okno. Tedy samozřejmě 3D tisk odpovídající velikosti okenního rámu s realistickým výhledem na louku, lán obilí nebo zčeřenou vodní hladinu.

Velký výběr motivů, které jsou spojené s létem, nabízejí i samolepky. Tahle decentní dekorace na stěnu má jednu velkou výhodu. Obvykle se dá velmi dobře sundat, takže ji snadno nahradíte jiným motivem, který vám bude v danou chvíli bližší.

Nezapomeňte na rostliny. Léto do interiéru vám spolehlivě vrátí citrusy, které se dnes dají s úspěchem pěstovat i v bytech. Ale o tom až zase někdy jindy.

 

Text: Emma Hildová

Foto: J.A.P., Bonami, Dřevojas, Trachea

Konec léta se blíží. Ať žije léto! Konec léta se blíží. Ať žije léto! Konec léta se blíží. Ať žije léto!
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty