zpět

Jednoduchost a styl uchované v bílé barvě

Z výběru barevných kombinací do našeho interiéru se nám mnohdy točí hlava. Proč ale nezvolit jako hlavní dominantu bílou barvu, kterou jsme doposud brali pouze jako doplňkovou?

Bílá barva v každém z nás vyvolává jiné dojmy. Nelze jí ale upřít jednoduchost, určitý punc luxusu a především snadnou kombinovatelnost s dalšími barvami.

Pokud se rozhodneme pro interiér laděný do bílé barvy, musíme si být jistí, že místnost, kam bílou barvu umístíme, je plná denního světla. Bez něj bude z bílé barvy našedlá a veškerý efekt je pryč. Větší intenzity světla můžete docílit pomocí zrcadel, která prohloubí zářivost bílé.

Bílá barva má také ráda výrazné barvy, které ji doplňují. Nebojte se vůbec červené nebo námořnické modré. Chybu neuděláte ani s šedou nebo pískovou barvou. Naopak se nedoporučuje nadměrná kombinace s černou barvou. Přece se nechcete doma cítit jako na šachovnici.

Pokud si nevíte rady s podlahovou krytinou vhodnou k bílému interiéru, určitě zvolte teplejší odstín. Místnost tak nebude působit studeně. Co se týče koberců, i zde můžete zvolit menší kusový koberec v bílé barvě. Ale pozor. Je zapotřebí brát v úvahu pobyt dětí nebo domácích zvířat. V tom případě není volba bílé barvy na koberec úplně vhodná.

Je také důležité si uvědomit, že i bílá barva má mnoho odstínů. Prakticky každý odstín z barevného spektra má svou bílou verzi. To se dá ale velmi dobře využít pro zajištění zamýšlené atmosféry v místnosti.

Dalším podstatným detailem je výběr doplňků. Platí zde pravidlo, že musíte do místnosti vnést zajímavé kontrasty na materiálech či texturách. Bez kontrastů bude celá místnost působit jako nemocniční pokoj.

Pokud jste ještě stále na vážkách, jestli je pro váš interiér bílá barva to pravé, podívejte se do galerie a nechte se inspirovat.

 

Christine Pölderlová

 

 

 

Jednoduchost a styl uchované v bílé barvě Jednoduchost a styl uchované v bílé barvě Jednoduchost a styl uchované v bílé barvě
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty