zpět

Infrasauna ve vašem panelákovém bytě? A proč ne?!

Zabudovaná myčka či pračka už je dnes skoro samozřejmostí v každé domácnosti. Ale co si do panelákového bytu pořídit infrasaunu? Vězte, že to není nic tak složitého a nereálného. Stačí najít trochu volného místa a váš sen se může stát skutečností.

Takovým prostorem může být volna komora nebo bývalý dětský pokojíček. Místo lze najít i ve sklepě domu.

Proč infrasauna?

V zimních měsících může domácí sauna posílit organismus v boji proti chřipce a nachlazení. Má tedy velmi blahodárné účinky na vaše zdraví. Dále můžete při půlhodince saunování spálit až 600 kalorií a pomáhá i v boji proti celulitidě. To ocení především ženské osazenstvo vaší domácnosti.

Snadná montáž

Infračervené ohřívací kabiny se obvykle prodávají jako typizované stavebnice pro jednu a více osob. Montáž je velmi snadná a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Infrakabina nevytváří páru ani teplotu, která by poškozovala okolí, a proto může být instalovaná kdekoliv ve vašem interiéru. Jedinou podmínkou pro montáž infrasauny je zásuvka na 220 V s jištěním 10-16 A a rovná podlaha.

Cena je až překvapivá

Pokud máte strach z nákladů, tak vás jistě mile překvapí, že spotřeba elektřiny je velmi nízká. Jednotlivý pobyt v kabině vás stojí necelých pět korun. Pořizovací náklady jsou srovnatelné se saunou klasickou. Cena se pak liší jen v použitém materiálu. Ta bude jiná, pokud je kabina z materiálu imitující dřevo, masivní borovice nebo kanadského cedru.

Není sauna jako sauna

Dejte si pozor při výběru značky. Ukvapený nákup se nemusí vyplatit. Někteří výrobci dávají do kabiny levné infrazářiče bez požadovaného certifikátu. Ty pak nesplňují kvalitní léčebný proces a jsou dokonce zdrojem elektrosmogu. Před nákupem je důležité získat co nejvíce informací a případně se poradit s odborníky.

Zahraniční zkušenosti naznačují, že infrasauny jsou novým trendem bytového komfortu. Už tedy neplatí, že sauna je výsadou těch, kteří mají velký rodinný dům. Tak neváhejte a pořiďte si i vy svého spolehlivého „domácího lékaře“.

 

Christine Pölderlová

 

Infrasauna ve vašem panelákovém bytě? A proč ne?! Infrasauna ve vašem panelákovém bytě? A proč ne?! Infrasauna ve vašem panelákovém bytě? A proč ne?!
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty