zpět

Pračka se sušičkou. Dohromady, nebo zvlášť?

Pračka je dnes již naprosto běžnou součástí snad všech domácností. V posledních letech se stávají oblíbeným koupelnovým spotřebičem i sušičky. Vyvstává otázka, jestli zvolit model, který nabízí oba spotřebiče v jednom, nebo každý zvlášť. Jaké jsou výhody a nevýhody pračky spojené se sušičkou?

Sušička obecně je velmi dobrým pomocníkem při praní, respektive po praní. V zimě a za deštivých dní se díky ní nemusíme trápit starostmi, zda nám přes noc uschne prádlo. Sušičku ocení i majitelé domácích mazlíčků nebo lidé s dlouhými vlasy. Sušička totiž dokáže dostat z prádla to, s čím si pračka často neporadí. Postupujeme-li správně, mnohdy se prádlo vyndané ze sušičky ani nemusí žehlit.

Výběr pračky se sušičkou

Při výběru jednoho spotřebiče můžeme narazit na problém v šíři nabídky. Praček se zabudovanými sušičkami je na trhu sice čím dál víc, nicméně při koupi každého spotřebiče zvlášť máme na výběr z ještě většího množství modelů. Určitý problém nastává v okamžiku, kdy potřebujeme najít spotřebič s atypickou hloubkou nebo šířkou.

Šetříme místo

Velkou výhodou spotřebiče 2v1 je úspora místa. Pokud obýváte malý byt, nebo vaše koupelna nedisponuje velkým prostorem, tak je právě tato volba správná. Každopádně je potřeba omezit další důležité vlastnosti, které uvádíme a které spotřebičům 2v1 chybí.

Zaplatíme méně?

Pořizovací náklady bývají vyšší u spotřebičů koupených zvlášť. Nicméně - ač se to nezdá - ušetření do budoucna lze u samostatných spotřebičů spatřovat v nižší spotřebě energie, která uleví naší peněžence. Investice, kterou jsme do spotřebičů vložili, se nám tak časem vrátí. Naopak pokud vám opravdu záleží na ceně, kterou vydáte při nákupu, je pro vás lepší volbou spotřebič 2v1.

Kvalita sušení

Sušičku si pořizujeme, aby nám usnadnila práci, a proto je pro nás důležité, aby fungovala tak, jak má, neponičila prádlo nebo neodváděla svou práci nekvalitně. To je velké negativum spotřebiče 2v1. Vzhledem k tomu, že výrobce musel do jednoho přístroje dostat dva modely, kvalita sušičky je na nižší úrovní a nenalezneme zde ani takové množství programů jako u separátních spotřebičů.

Obecně vzato jsou modely 2v1 sice úsporné, co se týče prostoru a pořizovací ceny, ale v dalších důležitých bodech je můžeme považovat za zbytečnou investici. Je proto důležité si uvědomit, co od spotřebiče očekáváte a v závislosti na tom k nákupu přistoupit.

 

Christine Pölderlová

Pračka se sušičkou. Dohromady, nebo zvlášť? Pračka se sušičkou. Dohromady, nebo zvlášť? Pračka se sušičkou. Dohromady, nebo zvlášť?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty