zpět

Zaposilujte si přímo ve svém obývacím pokoji

Blíží se konec roku a s ním i tradiční seznam s novoročními předsevzetími. Valná většina z nás má na tomto seznamu zapsáno „od ledna začínám cvičit“. Abychom ušetřili čas, volba většinou padne na přístroje, které můžeme mít doma. Čím ale domácí posilovnu vybavit, aby splňovala veškeré požadavky a zároveň nezabírala příliš prostoru?

Každý toužíme po skvělé postavě, jenže většina z nás nemá dostatek času nebo peněz na docházení do fitness centra nebo se v místností plné dalších cvičících lidí necítí jednoduše dobře. V tomto případě je ideálním řešením pořízení některých posilovacích strojů přímo do bytu. Co vše je dobré vědět, než se začnete rozmýšlet, který přístroj je pro vás ten pravý?

Kam s ním?

Pokud jste se rozhodli pouze pro pár činek, je vcelku jedno, kde budete cvičit. V případě, že jste rozhodnutí pro pořízení většího posilovacího stroje, je potřeba i uvědomit, že tato varianta vyžaduje více prostoru.

V případě, že pro vaše domácí fitness studio můžete vyčlenit celou jednu místnost, máte práci značně ulehčenou. Ale i zde je potřeba zaměřit se na pár důležitých detailů. Podlaha by měla být odolná, aby se nepoškodila, pokud vám upadne činka. Místnost, ve které se rozhodnete cvičit, by měla být klimatizována, nebo dobře větratelná. Pokud přes celou stěnu vyvěsíte zrcadlo jako ve veřejných fitness centrech, vyšperkujete tak celou místnost k dokonalosti.

Patříte k těm méně šťastným a na posilovnu tolik prostoru nemáte? Nevadí. Zvolte místo, které nebude příliš narušovat další vybavení bytu. Nemusíte se bát, že stroj zabere celý váš obývací pokoj. Výrobci počítají právě i s touto variantou, kdy jsou posilovací stroje součástí vašich bytů a proto už nevypadají jako „mučicí nástroje“.

Jaký přístroj zvolit?

Nejdřív si sami ujasněte, co od stroje očekáváte. Pokud je vaším přáním zvýšit fyzičku a shodit pár kilogramů, pak se porozhlédněte po přístrojích určených k aerobnímu či kondičnímu cvičení.

Rotoped

Patří mezi nejznámější posilovací stroje. Zpevní a posílí především spodní část těla a účinně spaluje kalorie. Jedná se o přístroj, který nadchne přirozeností pohybu a můžete si dokonce regulovat náročnost. Hodí se tedy i pro seniory.

Běžecký pás

Pokud patříte k lidem, kteří chtějí začít běhat, ale chybí vám odvaha vyběhnout do parku, je pro vás běžecký pás to pravé. Nemusíte řešit počasí a zaběháte si v pohodlí vašeho domova. Navíc se nemusíte bát o své klouby, které při běhu venku trpí. Většina běžeckých pásů je totiž vybavena odpružením, které chrání klouby před otřesy.

Eliptické trenažéry

Tento přístroj dokáže zasáhnout všechny skupiny svalů. Tím pádem ho můžeme zařadit mezi nejuniverzálnější posilovací přístroj, který si můžete domů pořídit.

Svůj domácí posilovací koutek můžete samozřejmě vybavit i jiným náčiním, které bude vyhovovat vašim potřebám. Přejeme hodně štěstí.

 

Christine Pölderlová

 

 

 

Zaposilujte si přímo ve svém obývacím pokoji Zaposilujte si přímo ve svém obývacím pokoji Zaposilujte si přímo ve svém obývacím pokoji
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty