zpět

Moderní koupelna: nadčasová elegance s dokonalou funkcí

V moderní, dokonale designově provedené koupelně je radost pobýt. Má šmrnc a spoustu úžasných funkcí, z nichž je čím dál více patrná její proměna v centrum domácí relaxace.

Pro uvolněnou atmosféru jsou výchozí barvy. Sázku na jistotu představují jemné pastelové odstíny či zemité barvy. Ať už se rozhodnete pro kterékoli řešení, výsledkem by měla být pohodová a uvolněná atmosféra.

Materiály

Asi nepřekvapí, že nejpoužívanějším materiálem jsou keramické obklady v různých velikostech. Do koupelny si úspěšně razí cestu i přírodní materiály jako je kámen, dřevo nebo sklo, které umí prostor opticky zvětšit. Typickým příkladem jsou luxfery, neboli skleněné tvárnice, jež se používají jako zástěny ke sprchovému koutu, případně nahrazují zděné příčky pro větší průnik světla.

Zaostřeno na mytí

Designerům už nestačí kameninové, dřevěné nebo skleněné vany či umyvadla. Objevují se vany a umyvadla zahalená do textilie. Protože se v moderní koupelně klade důraz na bezúdržbovost, textilie je samozřejmě odolná vůči nečistotám a snadno omyvatelná. I zde nechybí výrobky z litého akrylátu, pro něž svědčí odolnost proti mechanickému poškození, antibakteriální povrch a schopnost přizpůsobit se teplotě koupelny. Ke sprchovým vaničkám a umyvadlům ze smaltované titanové oceli lze říct snad jediné – na věčné časy, protože tento materiál je stabilní, stálobarevný a nelze ho poškrábat. Ostatně, sprchové vaničky jsou rovněž tak trochu kapitola sama pro sebe. Nejenomže jsou natolik mělké, že téměř splývají s okolní podlahou, ale také se jí barevně přizpůsobují, díky čemuž pak působí jako jeden kompaktní celek.

Lekce programování

Nezbytnou součástí moderně řešeného interiéru jsou i vodovodní baterie. Samozřejmostí je kvalita, ekonomika provozu a pohodlné ovládání. Prim hrají pákové varianty pro jejich nesporně příznivé vlastnosti jako snadná ovladatelnost a úspora. Označení hi-tech v tomto případě sluší bateriím s dotykovým digitálním rozhraním, kde lze naprogramovat oblíbenou teplotu, proud vody, ale také například páru, hudbu a spoustu dalších vychytávek. A k současným trendům patří i barevné baterie.

 

Text: Emma Hildová

Foto: Bette, Grohe
 

 

Moderní koupelna: nadčasová elegance s dokonalou funkcí Moderní koupelna: nadčasová elegance s dokonalou funkcí Moderní koupelna: nadčasová elegance s dokonalou funkcí
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty