zpět

Vytvořte si doma sami stylové bytové dekorace

Chtěli byste oživit svůj obývací pokoj či jinou místnost, ale nechce se vám utrácet za nové předražené kousky? Zkuste se zamyslet, které předměty již v domácnosti tolik nevyužíváte a použijte je na výrobu vkusné a jednoduché dekorace.

Číst či nečíst?

Každý máme doma k dispozici několik knih, které nemám čas přečíst, nebo s nimi čekáme na příchod potomka, dovolené, penze… Pojďme je proto využít kreativně. Vyskládejte všechny nevyužité knihy na sebe a vytvořte z nich stylový konferenční stolek. Pokud vám na knihách opravdu záleží a nechcete je poničit, položte na ně skleněnou desku. Jistě není třeba dodávat, že komínky knih, které budou tvořit nohy stolečku, musí být shodně vysoké.

Vázy, dózy, misky

V každé domácnosti najdeme mnoho váz na květiny, misek a dóz, které už tolik nepoužíváme, protože je nahradily nové a pro nás možná atraktivnější. Stačí ale vázy naplnit mušlemi z dovolené, kamínky, plátky růží a náhle máme úžasnou dekoraci, která místnost oživí. Dnes jsou také stále populárnější svíčky, a proto můžeme některé misky využít právě jako svícny. Stačí mít jen trochu fantazie.

Staré věci, nový smysl

Využijte i starší čajové konvičky či hrnečky, které spolehlivě využijete jako květináče. Zasaďte do nich bylinky či svoji oblíbenou květinu a během chvilky máte stylový doplněk vhodný nejenom do kuchyně. Buďte originální - vaši přátelé či známí kreativitu ocení.

Stačí jen nový obal

Pokud vám už křesílko nebo pohovka nestojí ani za pohled a nejradši byste je okamžitě nahradili novým kouskem, vydržte. Existuje spousty obchodů, kde vám vytvoří potahy na míru, díky čemuž pohovka nebo křeslo dostane zcela novou tvář. Navíc můžete potahy střídat podle nálady a dalších doplňků.

Dnes jsou obchody plné lákavých drobností, které vás ve finále stojí nemálo peněz a doma se hromadí věci, které je vám pak líto vyhodit. Stačí se ale na ně podívat z jiného úhlu pohledu. Možná zjistíte, že mnohé z nich se ještě dají nejenom prakticky, ale i stylově využít. Pokud vám chybí jistá dávka kreativity a fantazie, na internetu a v časopisech určitě naleznete spoustu inspirace.

 

Christine Pölderlová

Vytvořte si doma sami stylové bytové dekorace Vytvořte si doma sami stylové bytové dekorace Vytvořte si doma sami stylové bytové dekorace
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty