zpět

Máte doma starý žebřík a nevíte, co s ním? Poradíme vám!

Starý rozviklaný žebřík je věc, s níž si často nevíme rady. A tak ho odložíme do sklepa či do garáže a několik dalších let děláme, že ho nevidíme. On si ale naše pohrdání nezaslouží. Ztratil sice svoji pevnost a tím pádem funkčnost, to ale neznamená, že ho nelze využít trochu jinak. Napadlo vás, že může lehce posloužit jako originální a zároveň praktický doplněk?

Pokud se vám hodí právě ve svém starém provedení, budete mít práci ulehčenou. V opačném případě si vyberte barvu, kterou žebřík natřete, nebo jej přelakujte, aby žebřík získal nový lesk.

Místo na fotky

Většinou se na některou ze zdí v obývacím pokoji zavěšuje velká rodinná fotografie. Chcete fotek vystavit víc, ale úplně se vám nezamlouvají rámečky, do kterých vložíte několik fotek zároveň? Máme pro vás tip. Zavěste nad zeď žebřík na délku a hned máte stylovou poličku vhodnou nejenom na fotografie. Nikdo na první pohled nepozná, že se jedná o tak obyčejnou věc.

Knihovna

Chcete-li ze žebříku vytvořit originální knihovnu, čeká vás více práce. Poohlédněte se po prkýnkách, které se vašemu žebříku co nejvíce podobají, nebo s ním pěkně ladí. Aby vám knihy nepopadaly, je potřeba prkýnka připevnit zezadu k jednotlivým příčkám. Znamená to sice trochu práce, a budete potřebovat i šikovné ruce, ale výsledek stojí opravdu za to.

I v koupelně najde svoje místo                 

Pořiďte si košíčky s možností zavěšení a vytvořte si tak stylové přihrádky na sprchové gely nebo ručníky. Dávejte ale pozor, aby vám dřevo nezplesnivělo. V koupelně se může tvořit pára, která by starému žebříku nemusela svědčit.

Stylový botník

Ano, i jako botník žebřík krásně poslouží, a to v případě, že domácnost obývá žena. Pak se totiž v předsíni hromadí boty na vysokém podpatku. Opřete žebřík o zeď v chodbě a podpatkem zahákněte obuv za jednotlivé příčky. A otázka, kam s nimi, je vyřešena.

 

Christine Pölderlová

Máte doma starý žebřík a nevíte, co s ním? Poradíme vám! Máte doma starý žebřík a nevíte, co s ním? Poradíme vám! Máte doma starý žebřík a nevíte, co s ním? Poradíme vám!
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty