zpět

Jak jste na tom vy? Aneb bydlení podle zvěrokruhu

Zařizujete si byt a vůbec netušíte, do jakého stylu či barvy máte interiér ladit? Máme pro vás záchytný bod, podle kterého se můžete rozhodnout. Že horoskopům nevěříte? Zkuste se začíst. Třeba budete mile překvapeni…

Beran

Beran je ohnivý živel a má velmi rád život a akčnost. Proto kolem sebe potřebuje věci, které tento princip vytvářejí. Má rád pastelové barvy, a především barvu červenou. Nábytek, který zvolí, má výraznější design. Velmi rád inovuje interiér, proto by každý kus nábytku měl být snadno kombinovatelný.

Vzhledem k tomu, že berani jsou trochu líní, je ideální do bytu zvolit lenošku, na které se dá v klidu odpočívat po nedělním vydatném obědě.

Beran je velmi citlivý na severní stranu. Pokud zde usíná, může být unavený a trpět migrénami. Proto - pokud to půjde, na severní stranu umístěte v domácnosti berana kuchyni.

Býk

Býk má rád pohodlí a měkké tvary. Interiér musí působit velmi útulně, až labužnicky. Všechny koberce i přehozy by proto měly být hebké a měkké. Dává přednost kvalitním kusům nábytku. Má slabost pro starožitnosti, které umí skvěle naaranžovat. I koupelna by měla být luxusní a pokud možno prostorná.

Výrazným bodem by měla být kuchyně. Vzhledem k tomu, že býk je velký labužník a s oblibou vaří, má rád, může-li do kuchyně vstoupit odkudkoliv.

Blíženec

Blíženec je v neustálém mentálním i fyzickém pohybu. Jeho byt funguje jako průchoďák, kde se neustále vyskytují přátelé a známí. Proto je velmi důležitá místnost pro hosty, v níž bude dostatek prostoru na spaní.

Blíženec je dvoufázový, a i jeho nálady se během chvíle střídají. A tak je dobré mít byt zařízen jak v radostných barvách, tak v barvách zklidňujících.

V bytě by neměly chybět technické vymoženosti jako hi-fi věž, moderní televize, notebook apod.

Rak

Rak je fixován na zázemí a rodinu. Proto je dobré již od počátku interiér budovat jako rodinné sídlo, kde se nebude cítit dobře pouze on, ale všichni jeho blízcí.

Naleznete u něj i starší kousky, které si uchovává kvůli svým vzpomínkám. Obecně volí spíše oblé tvary, navozující pocit klidu a pohody.

Lev

Lev je energické znamení, které ve svém domově potřebuje dobíjet baterii. Proto by měl být jeho příbytek vzdušný a zařízený jen pár kousky kvalitního značkového nábytku. Má velmi rád luxus a potrpí si i na obrazy - originály.

Stěny by měly být bílé, aby vynikl drahý nábytek. Největší důraz by měl být kladen na ložnici a její doplňky. Naprostou samozřejmostí je velká a kvalitní postel, kterou nejčastěji zdobí damašek či satén. Další místností, která je pro lva důležitá, je koupelna. Ta by měla být zařízena velmi pečlivě, a pokud z ní bude i výhled do zahrady, zavládne u lva naprostá spokojenost.

Panna

Rozumná panna potřebuje především klid na práci. Je velmi zručná, a proto je mnoho kusů nábytku a doplňků jejím dílem, na které je náležitě pyšná.

Miluje přírodní materiály, a tak umělé hmoty či kovy v její domácnosti nehledejte. I kuchyně je v domácnosti panny nejčastěji z masivního dřeva. Koberce většinou volí kusové, jako doplněk místnosti.

Panna by si měla dopřát zahrádku nebo alespoň balkon s květinami, o které by se mohla starat.

 

Příště:  Jak bydlí ostatní znamení zvěrokruhu?

Christine Pölderlová

Podobné projekty