zpět

Že Ryba není Štír a Váhy nejsou Střelci, to každý ví, to každý zná. Ale co nám o znamení prozradí zařízení bytu?

Včera jsme „navštívili“ domácnosti lidí slavících narozeniny v jarních a letních měsících. Teď se podíváme k těm, kteří mají v kolonce datum narození vepsáno období mezi druhou polovinou září a polovinou března. Čím se obklopují, bez čeho nedokážou žít a čemu by se měli naopak vyhnout?

Váhy

Lidé narození ve znamení Vah mají rádi tajemno a opar jedinečnosti. Interiér, v němž žijí, musí být barevný. Milují tyrkysové odstíny nebo mořskou zeleň. Za nábytek a dekorace jsou ochotni utratit všechny svoje peníze, aby mohli reprezentovat svým vkusem.

Váhy jsou mistry dekorací. Dokáží zkombinovat vše tak, aby to vypadalo skvostně. Při prvním pohledu na jejich interiér se může zdát, že jsou to velmi extravagantní lidé. Opak je ale pravdou. Uvnitř samy sebe jsou konzervativní a starosvětské, což dokáží velmi dobře maskovat.

Štír

Štír prožívá všechno až na dřeň. Tak by se dalo toto znamení popsat v jedné větě. Proto svůj byt potřebuje mít zařízen v klidném tónu. Černobílá kombinaci s prvky rudé je klasika, není to však podmínkou. Obecně jsou pro něj ale kontrasty důležité.

Je velmi konzervativní, na svých věcech lpí a nábytek nerad mění, a proto si jej dlouho a pečlivě vybírá.

Klid a pohodlí jsou pro něj podstatné. Hlasitá hudba ho může nepříjemně naladit, a tak si do bytu hi-fi věž ani další podobnou techniku většinou nepořizuje.

Střelec

Střelec je velmi rozběhané a nervózní znamení. Je rád, když konečně doběhne do cíle a může si v klidu oddechnout. Do svého interiéru by měl zvolit chladnější barvy, které ho zklidní. Střelec je velmi společenské znamení, a proto by u něj neměla chybět společenská místnost. Také zvířata u něj mají dveře otevřené.

Střelec nerad uklízí, a proto je dobré se vyvarovat všech drobností, na které zbytečně usedá prach. Vzhledem k jeho lásce k přírodě by se ale měl obklopit rostlinami.

Kozoroh

Kozoroh je velmi stabilní znamení. Jeho byt by mu měl dopřát především bezpečí. Nerad se otevírá druhým lidem, a proto zastává názor „můj dům, můj hrad“. Svůj byt bere jako místo intimity a na návštěvy si příliš nepotrpí. I proto u něj velmi často naleznete závěsy a záclony, které hlídají jeho soukromí.

Miluje starožitnosti. Potrpí si na věcech po prarodičích, které uchovává a pečuje o ně. Touží po krbu a relaxaci. Oheň ho uklidňuje. Mnohdy mu ale postačí zapálené svíčky.

Vodnář

Vodnář patří v dobrém slova smyslu k největším exotům zvěrokruhu. Je to velmi zajímavá osobnost plná nadšení. Vodnář je originál každým coulem. Ke svému životu v bytě potřebuje hodně prostoru, a to především kvůli pocitu lehkosti a svobody.

Vodnář se velmi rád přátelí, a proto základními prvky jeho domova jsou stůl a židle, aby se mohl usadit a družit se. Proto je investice do velkého kulatého stolu ve stylu Krále Artuše velmi dobrou volbou. Lidé se u něj cítí svobodně a rádi se vracejí.

Vodnář velmi rád vaří pochutiny z celého světa, a proto perfektně zařízená kuchyň je u něj samozřejmostí.

V bytě by mělo být teplo, jelikož vodnář je velmi citlivý na průvan.

Ryba

Ryby milují vodu a vše, co je s ní spojeno. Proto nás u něj doma určitě nepřekvapí kapradí, skalničky nebo mušle. Pokud nebude v bytě zvládnut princip vody a světla, hrozí, že sklouzne k sebedestrukci.

Ryby by se měly vyvarovat umělým hmotám a kovům, které mají špatný vliv na jejich psychiku.  Lidé narození v tomto znamení by se měli vyhnout i černé a šedé barvě. Nejvhodnější barvou je pro ně bílá, která na ně má magnetizující a léčivé účinky.

Podobné projekty