zpět

Že může i topení vypadat opravdu stylově? Přesvědčte se sami

Topení většina z nás vnímá jen jako zdroj tepla a až poté řešíme jeho vzhled. Zkusme to ale obrátit a nejprve se zamyslet nad tím, jaké topení by se stylově hodilo do našeho bytu. Zjistíme, že topení dnes může nejenom pěkně hřát, ale i skvěle vypadat.

Nejčastěji můžeme vidět trubkové a deskové radiátory, ovšem v takovém provedení, že se nám z toho zatočí hlava. A to doslova. Trubky totiž mohou mít nejenom tvar kvádru, ale i spirály.

Mezi aktuální trendy patří především výrazné barvy - topení už totiž dávno nemusí být jen bílé či v barvě slonové kosti. Naopak, pokud ho sladíte s interiérem, nebo ho v interiéru necháte vyniknout jako jeden výrazný prvek, určitě neprohloupíte. Jste-li opravdu kreativní, neuděláte chybu ani s motivem uměleckého díla nebo oblíbenou fotografií. Takovou samolepku si necháte vyrobit na míru a následně ji přilepíte na deskové topení.

Co ještě letí?

Topení můžete také ozvláštnit LED diodami nebo kombinací tradičních materiálů s těmi méně obvyklými. I designové radiátory se nejčastěji vyrábějí z kovu - oceli či nerez oceli, hliníku, mosazi či litiny.

Tip: Pokud se použije lesklá ocel, radiátor vypadá jako zrcadlo, které se nikdy nerozbije.

A které materiály patří k těm méně obvyklým?  V prodejnách se v dnešní době můžeme setkat s bezpečnostním sklem, keramikou nebo třeba i dřevem. To může mít například podobu čelního panelu nebo dřevěných poliček. Ovšem narazit lze i na takové vychytávky, jakou je dřevěné topení.

Důležité upozornění: Topné výkony uvedené na jednotlivých výrobcích běžně vycházejí z variant v lakovaném provedení. V případě chromované povrchové úpravy je třeba počítat až s o dvacet procent nižším topným výkonem.  

Na co myslet při výběru?

Podle odborníků je potřeba se při použití designového topení řídit stejnými pravidly jako u běžných radiátorů. V objektech s přerušovaným provozem, kde hrozí zamrznutí vody, je vhodné zvolit nemrznoucí kapalinu. Tam, kde topení běží po celou topnou sezónu, je v systému používána pouze voda.

Kam s ním?

Možná se vám v hlavě honí otázka, zda lze topení instalovat na jakoukoliv zeď či podlahu. Potěšíme vás. Na běžné zdivo můžete topení umístit bez omezení. Problém nastává jen u sádrokartonových příček. Při jejich výstavbě je třeba počítat s přiměřenou výztuhou v místě budoucí instalace topení. 

Že může i topení vypadat opravdu stylově? Přesvědčte se sami Že může i topení vypadat opravdu stylově? Přesvědčte se sami Že může i topení vypadat opravdu stylově? Přesvědčte se sami
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty