zpět

Nezapomeňte na Vánoce i na svých zahradách a balkonech

Pokud patříte k těm, kteří se celý rok těší na to, až budou moci vytáhnout vánoční dekorace, pak určitě čtěte dál. Věnce, svícny, stromečky či ozdoby do oken, to vše je nedílnou součástí vánoční výzdoby každého interiéru. Co ale zahrady, terasy a balkony?

Že jste ještě takovou vánoční výzdobu nedělali? Nevěšte hlavu, je to jednodušší, než to vypadá.

Jehličí a šišky nikdy nezklamou

Příroda je zdrojem rozmanitého materiálu, který většina z nás při výzdobě interiéru používá často. A každý přece ví, že venku v chladu nám vše vydrží mnohem déle. Vezměte skleněnou nádobu a naplňte ji šiškami a jehličím až po okraj. Když to vše ještě doplníte červenými šípky či drobnými vánočními koulemi, máte na světě skvělou dekoraci bez větší investice.

Světýlka

Pokud máte zahrádku, určitě naleznete alespoň jeden keř či strom, který můžete ozdobit světýlky. Naopak na balkoně můžete světelnými řetězy obtočit keříky v květináči. Pokud se vám nechce myslet na vypínání osvětlení, není nic jednoduššího než použít časovač, který světýlka zapne a vypne v tu dobu, která vám bude vyhovovat. A nemusíte se bát, že vám světelná vánoční výzdoba vyprázdní peněženky.

Vraťme se ještě na chvilku ke stromům a keřům v květináči. Čtete-li pozorně články na našem webu, jistě víte, že tento typ vánočního stromečku je velmi oblíbený ve Skandinávii. Na konci Vánoc jde celá rodina společně strom zasadit. Proto nemusíte mít strach, pokud váháte, zda je tato varianta ta pravá a vánoční.

Co dům dá

Našli jste na půdě staré brusle nebo sáňky? I takové věci se dají použít. Pokud sáňky nevypadají jako kdysi, můžete je přelakovat. Stačí je pak už jen správně naaranžovat a věřte, že výsledek bude vypadat skvěle. Právě to, že jsou starší a mají svoji historii, dodá koutu, kam je umístíte, tu pravou vánoční a poněkud nostalgickou atmosféru.

Sněhuláci

Určitě si teď říkáte, že sníh letos na Vánoce zase nebude, tak není důvod řešit sněhuláka. Proč si ale nepořídit toho, který nám vydrží bez ohledu na teplotu? Materiálu, který na jeho stavbu můžete použít, je spousta. Hotově sněhuláky ale určitě nalezete i v obchodech, kde se to nejrůznějšími vánočními dekoracemi jenom hemží.

 

Christine Pölderlová

Nezapomeňte na Vánoce i na svých zahradách a balkonech Nezapomeňte na Vánoce i na svých zahradách a balkonech Nezapomeňte na Vánoce i na svých zahradách a balkonech
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty