zpět

Užijte si atmosféru Vánoc u prostřeného stolu

Součástí štědrovečerní večeře by měl být hezky prostřený stůl. Výzdobu jednoznačně přizpůsobte interiéru. Jinak tak bude vánoční tabule vypadat v moderním bytě a jinak třeba na chalupě. A záleží i na tom, jakému pojetí Vánoc dáváte přednost.

Atmosféru slavnostního večera můžete zdůraznit barevností, živými květinami a spoustou světel. Nebojte se kombinovat zdánlivě nekombinovatelné a nezapomeňte, že vánoční stůl umí ozdobit i jednoduchá miska naplněná zimním kořením - skořicí, hřebíčkem, badyánem. Kromě toho, že krásně vypadá, příjemně provoní celou místnost. 

Vánoce jsou bíle zasněžené. Nebo by alespoň měly být. Jistotu bílých Vánoc dnes bohužel nemáte ani na horách. Proč si je tedy nepřipravit rovnou doma? Bílá barva je symbolem čistoty, nevinnosti, představuje osvobození i nové začátky, což je pro tento čas vlastně více než příznačné. Pokud se vám ale bílá zdá fádní, nebojte se jí dodat vhodný akcent. Třeba v podobě červeného závěsu s LED světýlky, který svátečně prostřenému stolu navodí až magickou atmosféru.

Jestliže si u stolu nepotrpíte na okázale barevné vánoční doplňky plné zlatého či stříbrného třpytu, vsaďte na přírodní dekorace. Do této varianty patří motivy lesa, přírodní materiály a barvy. Pohrajte si s detaily, jakými může být prostírání z lýka, látkové ubrousky, jednoduché svícny laděné do zemitých barev. Pro lesní vůni na stůl naklaďte čerstvé větvičky jehličnanů, které můžete doplnit podzimně vybarvenými listy, kaštany nebo žaludy.

Vánočně prostřený stůl vkusně ozdobí také adventní parter, což je delší podnos, na kterém jsou umístěny alespoň tři svíčky. Aranžmá doplňuje chvojí a různé dekorace, k nimž patří například barevné stuhy, koule, větvičky, hvězdy a podobně. Tácy bývají vyrobeny z keramiky, proutí, dřeva, plechu nebo plastu. Pokud se rozhodnete ho použít k výzdobě stolu během večeře, vybírejte typ s menšími svíčkami, aby vás světlo příliš neoslňovalo a neohřívalo.

Emma Hildová

 

 

Užijte si atmosféru Vánoc u prostřeného stolu Užijte si atmosféru Vánoc u prostřeného stolu Užijte si atmosféru Vánoc u prostřeného stolu
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty