zpět

Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk

Přemýšlíte, jak oživit obývací pokoj a nic vás nenapadá? Zkuste akvárium s živými rybičkami, které zaručeně přitáhne pozornost každé návštěvy a nikdo ho nepřehlédne. Zároveň tak můžete vyřešit problém s domácím mazlíčkem, po kterém některý člen domácnosti touží. Vždyť i o rybičky je třeba se starat.

Kam s ním?

Je velmi důležité se správně rozhodnout, kam akvárium umístíte. Zcela upřímně, není vhodné ho postavit přímo k oknu, kde na něj bude celý den svítit slunce, nebo od špatně utěsněného okna potáhne. Za prvé sluneční světlo bude podporovat nadměrné tvoření řas - největšího nepřítele všech akvaristů. Za druhé může docházet k přehřívání vody uvnitř akvária, což může být pro jeho obyvatele smrtelné.

Akvárium také nedáváme na rušná místa. Lekavější rybičky by mohly žít v neustálém stresu, a to určitě nechceme.

Důležité je vzít v potaz i váhu samotného akvária. Pokud ho chcete umístit na poličku, ubezpečte se nejdříve, že nápor váhy polička opravdu vydrží. Není nic horšího než přijít domů a najít na zemi rozbité akvárko s uhynulými rybičkami.

To samé platí i o vestavěných akváriích, která jsou na pohled opravdu velmi krásná, ale jejichž váha se pohybuje kolem stovky kilogramů. A to už je opravdu velká zátěž.

Vyrobit, či koupit?

Existuje několik způsobů jak si akvárium obstarat. První možností je využití specializované prodejny, kde získáte i informace důležité pro začátečníky. Domácí kutilové jistě neodolají a vytvoří si akvárko sami. V takovém případě by si ale měli velmi pečlivě nastudovat technologii a materiály. Výroba akvária není tak jednoduchá, jak se může na pohled zdát. Poslední možností je nechat si vyrobit akvárium na míru. To se opravdu vyplatí v případě, že vaše domácnost, nebo místnost, do níž bude akvárium umístěno, prochází rekonstrukcí a máte na něj přesně vyhrazené místo. Specialista vám pak na míru navrhne to, po čem toužíte.

Hotová akvária

Hotových akvárií nejrůznějších velikostí a tvarů existuje nepřeberné množství. V dnešní době jsou to především akvária lepená z plastů. Těmi nejjednoduššími jsou akvária bez filtrace. Jejich výhodou je skutečnost, že nepotřebují žádný přívod elektřiny, žádné filtry, čerpadla apod. Nevýhoda spočívá v omezeném výběru rybiček, které v tomto akváriu mohou žít.

Dobrá rada nad zlato

Rozhodně je potřeba si uvědomit, že mít doma akvárium není jen designová záležitost, ale o rybičky je nutné se starat. Proto se poraďte se specialistou ve zverimexu, který vám doporučí nejvhodnější druh rybiček a poradí, jak o ně pečovat, aby se jim u vás dlouho dobře žilo a prospívaly.

 

Christine Pölderlová

Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk
Prohlédnout galerii (2)

Podobné projekty