zpět

Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk

Přemýšlíte, jak oživit obývací pokoj a nic vás nenapadá? Zkuste akvárium s živými rybičkami, které zaručeně přitáhne pozornost každé návštěvy a nikdo ho nepřehlédne. Zároveň tak můžete vyřešit problém s domácím mazlíčkem, po kterém některý člen domácnosti touží. Vždyť i o rybičky je třeba se starat.

Kam s ním?

Je velmi důležité se správně rozhodnout, kam akvárium umístíte. Zcela upřímně, není vhodné ho postavit přímo k oknu, kde na něj bude celý den svítit slunce, nebo od špatně utěsněného okna potáhne. Za prvé sluneční světlo bude podporovat nadměrné tvoření řas - největšího nepřítele všech akvaristů. Za druhé může docházet k přehřívání vody uvnitř akvária, což může být pro jeho obyvatele smrtelné.

Akvárium také nedáváme na rušná místa. Lekavější rybičky by mohly žít v neustálém stresu, a to určitě nechceme.

Důležité je vzít v potaz i váhu samotného akvária. Pokud ho chcete umístit na poličku, ubezpečte se nejdříve, že nápor váhy polička opravdu vydrží. Není nic horšího než přijít domů a najít na zemi rozbité akvárko s uhynulými rybičkami.

To samé platí i o vestavěných akváriích, která jsou na pohled opravdu velmi krásná, ale jejichž váha se pohybuje kolem stovky kilogramů. A to už je opravdu velká zátěž.

Vyrobit, či koupit?

Existuje několik způsobů jak si akvárium obstarat. První možností je využití specializované prodejny, kde získáte i informace důležité pro začátečníky. Domácí kutilové jistě neodolají a vytvoří si akvárko sami. V takovém případě by si ale měli velmi pečlivě nastudovat technologii a materiály. Výroba akvária není tak jednoduchá, jak se může na pohled zdát. Poslední možností je nechat si vyrobit akvárium na míru. To se opravdu vyplatí v případě, že vaše domácnost, nebo místnost, do níž bude akvárium umístěno, prochází rekonstrukcí a máte na něj přesně vyhrazené místo. Specialista vám pak na míru navrhne to, po čem toužíte.

Hotová akvária

Hotových akvárií nejrůznějších velikostí a tvarů existuje nepřeberné množství. V dnešní době jsou to především akvária lepená z plastů. Těmi nejjednoduššími jsou akvária bez filtrace. Jejich výhodou je skutečnost, že nepotřebují žádný přívod elektřiny, žádné filtry, čerpadla apod. Nevýhoda spočívá v omezeném výběru rybiček, které v tomto akváriu mohou žít.

Dobrá rada nad zlato

Rozhodně je potřeba si uvědomit, že mít doma akvárium není jen designová záležitost, ale o rybičky je nutné se starat. Proto se poraďte se specialistou ve zverimexu, který vám doporučí nejvhodnější druh rybiček a poradí, jak o ně pečovat, aby se jim u vás dlouho dobře žilo a prospívaly.

 

Christine Pölderlová

Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk Pořiďte si do interiéru netradiční živý doplněk
Prohlédnout galerii (2)

Podobné projekty

Chtěli byste domácnost s vysokým IQ?

Znáte ten pocit, který se obvykle dostaví tak daleko od domova, že je problematické se vracet…? Pochyby, zda jste zamkli, vypnuli žehličku, zavřeli vrata od garáže, okna do pokoje… Naštěstí dnes existují... Celý článek