zpět

Fialová barva ve vašem interiéru. Zkuste ji také!

Smíchejte emotivní červenou a klidnou modrou a máte barvu fialovou. Barvu, která je symbolem spirituality, duchovna, srdečnosti; v západních církvích pak barvou liturgickou. Možná byste tomu nevěřili, ale s interiérem dokáže udělat pravé divy – díky ní snadno proměníte obyčejný pokoj v trendy místnost.

Kam se hodí?

Fialová je velmi zajímavou barvou, která se dokáže přizpůsobit každému stylu, oživit v podstatě jakýkoli interiér. Můžete ji „pustit“ jen na stěnu obýváku, anebo si – ti odvážnější – pořídit fialový nábytek. Mějte ale na paměti, že to už je trochu ošemetné. Pokud se vám za čas fialová okouká, je rozhodně finančně náročnější vyměnit všechen nábytek za nový než jen vymalovat stěny novou barvou.

S čím ji zkombinovat?

S fialovou barvou velmi hezky ladí čistě bílá nebo jemně šedivá. Tyto kombinace působí čistě a elegantně. Pokud jste ale kreativní a barviček se opravdu nebojíte, zkuste se pustit do kombinace zvané „lesní ovoce“. To znamená, že zkombinujete světle i tmavě fialovou, tmavě růžovou či jahodově červenou. A buďte si jisti, že váš interiér nebude působit ani nudně, ani kýčovitě. Samozřejmě si musíte vybrat, která z těchto barev bude vašemu bytu dominovat. Další odstíny jí pak budou zdatně sekundovat v podobě různých doplňků.

Dejte pozor na přeplácanost

Pokud se rozhodnete ozvláštnit jednu místnost právě fialovou, nedoporučujeme ladit ostatní pokoje do dalších výrazných barev. Celek by pak vypadal nesourodě a možná i trochu chaoticky - a to určitě nechceme. Přece jenom je naším cílem, aby byt působil útulně, promyšleně a jednotně a všichni se v něm cítili dobře.

 

Christine Pölderlová

Fialová barva ve vašem interiéru. Zkuste ji také! Fialová barva ve vašem interiéru. Zkuste ji také! Fialová barva ve vašem interiéru. Zkuste ji také!
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty