zpět

Těšíte se na léto? Máme pro vás tip, jak ho do svého bytu vnést o něco dřív než kalendář zavelí

Ještě před sebou máme několik chladných týdnů a všichni už se určitě těšíme, až na nás vykoukne sluníčko a my budeme moci odložit zimní bundy. Pojďte se s námi trochu zasnít a vytvořit si doma letní atmosféru v námořnickém stylu. Věřte, že vám tak bude doma teplo i navzdory tomu, že za oknem poletuje sníh.

Barvy

Jak se říká, modrá je dobrá. Modrobílé pruhy jsou typickou kombinací, která nám námořnický styl okamžitě připomene. Zkuste je ale rozbít i několika doplňky v barvě červené či žluté, které místnost ještě více rozzáří a prostor bude působit nenuceně. Tmavě modrá barva v kombinaci s bílou je sice velmi trendy, ale pokud byste ji použili na každý detail, mohl by vás výsledek trochu nudit.

Vezměte to od podlahy

Vzpomínáte si, jakou podlahu mívají na lodi? Použijte jako krytinu velká dřevěná prkna v tmavším odstínu. Nejpoužívanějším materiálem je sice dub, ale jeho přirozený dekor dokážou napodobit i jiné materiály, a to jak na pohled, tak na dotek. Možná se to zdá jako maličkost, ale správně zvolená podlahová krytina dodá námořnickému stylu tu pravou atmosféru.

Pokud vaše finanční možnosti nejsou v takové kondici, kdy si můžete dovolit i novou podlahu, zkuste koberec, který se do tohoto stylu hodí. Zvolit můžete jednoduchý tmavě modrý. Pokud se nebojíte experimentovat, zvolte koberec s motivy lodí či kormidla. Takový koberec se bude perfektně hodit i do dětského pokoje.

Rozhoďte sítě

Při výběru doplňků byste neměli zapomínat na lana, sítě a provazy. To jsou předměty, které jsou pro námořnický styl typické. Zavěste nad sedací soupravou místo obrazu rybářskou síť a výsledek bude vypadat báječně. Pokud chcete, můžete ji i prakticky využít – jako nástěnku na vzkazy a připomínky.

Výborně vypadají i košíky z provázků. Poslouží jako úložný prostor a zároveň nadělají velkou parádu.

Jak na další doplňky?

K námořnickému stylu se perfektně hodí různé mušle a suvenýry, které jste si přivezli z vašich letních dovolených. Konečně je budete moci využít a neskončí pouze jako lapače prachu, nebo, v případě velkého množství mušlí, v koši.

Můžete také oprášit všechny misky a tácy ve tvaru rybek, které vám možná přišly infantilní. Do námořnického stylu se ale budou báječně hodit.

Popusťte uzdu své fantazii a zkuste do místnosti k oknu postavit větší kormidlo nebo na stěnu zavěste kulatá zrcadla, která budou připomínat okénka kajut.

 

Christine Pölderlová

Těšíte se na léto? Máme pro vás tip, jak ho do svého bytu vnést o něco dřív než kalendář zavelí Těšíte se na léto? Máme pro vás tip, jak ho do svého bytu vnést o něco dřív než kalendář zavelí Těšíte se na léto? Máme pro vás tip, jak ho do svého bytu vnést o něco dřív než kalendář zavelí
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty