zpět

Květináče na zemi? Vyzkoušejte květinové stolky

Pokojové květiny jsou tím nejuniverzálnějším a zároveň i nejpůvabnějším doplňkem, který si do domácnosti můžete pořídit. Krásná květina se hodí naprosto ke každému stylu, do kterého máte svůj byt laděn. Zároveň dokáže rozzářit jakoukoliv místnost. Zkuste sundat květiny z parapetu a dodat jim ještě větší šmrnc díky stylovým květinovým stolkům.

I žebřík poslouží

V žádném případě není nutné, abyste veškeré své financi utratili za drahé designové kousky. Zkuste vytáhnout ze sklepa starý žebřík, z něhož během chvilky vytvoříte skvělý stojan na květiny. Květiny usazené na žebříku lze také kombinovat s různými předměty či soškami – věřte, že výsledek bude vypadat opravdu báječně a originálně.

Kamenný sloup

Představte si, jakou parádu by mohl ve vaší zimní zahradě udělat takový kamenný podstavec. Častou inspirací pro jejich tvůrce jsou antické sloupy v Řecku a Římě. Každý kus se pak stává originálním dílem, který pozvedne květinový stolek na vyšší úroveň.

Je libo elegantní, nebo raději exotické?

Možná si říkáte, že květinové stolky patří do obýváků z minulého století, ale není tomu tak. Mají své pevné místo i v moderních interiérech. Velmi populární jsou dnes výrobky z plastu, které jsou k dostání v bohaté barevné škále. Určitě nešlápnete vedle ani tepanými kovovými stojany, které krásně vyniknout v rustikálním interiéru.

Slaďte květináč se stolečkem

Pokud patříte mezi skupinu detailistů, kteří neponechají nic náhodě, jistě oceníte dokonalou souhru barev a materiálů. Zkuste tedy sladit stolek nejenom s interiérem, ale i s květináčem. To samozřejmě neznamená, že musíte za každou cenu volit pouze stejnou barvu a provedení. Stačí, když mezi ně vložíte nějaký sjednocující prvek, jako jsou třeba ornamenty. Barevně vše dolaďte tak, aby to lahodilo především vašemu oku.

 

Christine Pölderlová

Květináče na zemi? Vyzkoušejte květinové stolky Květináče na zemi? Vyzkoušejte květinové stolky Květináče na zemi? Vyzkoušejte květinové stolky
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty