zpět

Valentýn je tu! Oslavte ho v pohodlí domova

Ať už tento den slavíte se svým partnerem, dětmi nebo rodinou, vytvořte si tu pravou zamilovanou atmosféru přímo u sebe doma. Vždyť den svatého Valentýna není pouze o malých dárcích, které dáváme či dostáváme. Je to den, kdy můžeme být se svými nejbližšími a dát jim najevo, jak moc jsou pro nás důležití.

Drobnosti, které potěší

Svátku svatého Valentýna, a lásce jako takové, vládne symbol srdce. Proto by i výzdoba měla být v tomto duchu laděna. Ozdobte parapet nebo krb řetězy ze srdíček a vyměňte rámečky u fotografií, které jsou pro vás důležité. Nakupte balonky, poházejte malé konfety ve tvaru srdíček a vnímejte zamilovanou atmosféru. A aby opravdu byla vidět změna a vystoupili jste ze stereotypu, který doma potkáváte každý den, můžete polštářky na sedací soupravě rozzářit novými povlaky, nebo je rovnou vyměnit za polštářky ve tvaru srdce.

Jakou barvu zvolit?

Tradičními barvami zamilovaných jsou červená a růžová. Většina všech možných doplňků a dekorací, které v tyto dny najdete v obchodech, jsou právě v těchto dvou barvách. Nic ale nebrání tomu, abyste tuto tradici porušili a experimentovali i s jinými barvami. Důležité je především to, abyste se cítili dobře vy a výzdoba se vám líbila.

Popusťte proto uzdu své fantazii a zkuste například kombinaci fialové s bílou nebo zlaté se stříbrnou. Je dost dobře možné, že se vám doplňky v těchto barvách budou nakonec hodit po celý rok, nejenom na Valentýna. A určitě nezapomeňte na svíčky, ty dodají večeru potřebný romantický nádech.

Nejlepší doplněk je romantická večeře

Nejvděčnějším doplňkem, který váš partner nebo příbuzní ocení, je bezesporu skvělá večeře. Dejte si záležet i na stolování a vylaďte stůl do barev, které jste si zvolili pro výzdobu pokoje. Poházejte po něm zbytek konfet a růží a položte každému na talíř malé překvapení. Jako dezert pak zkuste podávat zamilované cupcaky, které můžete buď upéct sami, nebo je prostě koupit v cukrářství.

Zamilovaná koupelna

Ať už s partnerem nebo sami, po vynikající večeři si určitě zasloužíte relax ve vaně. Připravte sklenky a lahev šampaňského a poházejte v okolí vany i do vody plátky růží. Každá specializovaná prodejna vám nabídne i nespočet olejů a pěn do koupele, které voní přesně podle vašich představ. Kdy jindy si užít tak krásný večer než právě na Valentýna.

I přesto, že Valentýn je pouze jeden jediný den, neznamená to, že výzdobu musíme ihned zase sklidit. Udělejte si valentýnský celý únor a uvidíte, že to s vámi i vaším bytem udělá divy.

 

Christine Pölderlová

 

Podobné projekty