zpět

Zahradnická sezóna může začít i na malých balkonech a lodžiích

Pokud se vaše obydlí nepyšní velkou zahradou či terasou, rozhodně nemusíte smutnit. I v panelákovém bytě se dají dělat divy. Nenechte se zastrašit malým prostorem a vytvořte z balkonu či lodžie skvělé místo k relaxaci.

Podlaha je základ

Panelákové balkony mnohdy nedisponují příliš atraktivní podlahovou krytinou. Většinou jsou zabarvené do šeda a nejsou oku lahodící. Pokud se chcete opravdu pustit do zásadní změny, vezměte to od podlahy. Vyberte takovou, která bude stylově korespondovat nejenom se zbytkem bytu, ale i s vybavením, které plánujete na balkon pořídit.

Myslete na osvětlení

Chtěli byste balkon využívat i ve večerních hodinách? Pak tedy nezapomeňte na jeho osvětlení. Pro příjemnou romantickou atmosféru stačí i světelné řetězy, které zakoupíte v každé specializované prodejně.

Využijte prostor

Máte-li pocit, že se pro vaši lodžii nedá vymyslet nic skvělého, jste na omylu. Nejprve vykliďte všechny věci tak, abyste věděli, kolik prostoru máte k dispozici. Poté si promyslete a sepište, co všechno byste na svém balkoně rádi viděli. Budete mile překvapeni, kolik prostoru vám balkon vlastně nabízí a pokud vše rafinovaně rozmístíte, zbude vám určitě prostor i na malý gril.

Zkuste například vestavěnou rohovou pohovku vyrobenou na míru. Budete tak mít prostor nejenom pro sebe, abyste si zde mohli v pohodlí přečíst knihu, ale i v případě, že k vám přijde návštěva.

Květiny, kam oko pohlédne

Čím dotáhnout balkon k dokonalosti? Určitě pěknou zelení. Vypěstujte si na balkoně bylinky a zkuste vzít na vzduch květiny, kterým se v obývacím pokoji příliš nedaří. Uvidíte, jaké to udělá s balkonem divy – a i vyletněné květiny vám budou vděčné.

 

Christine Pölderlová

Podobné projekty